locked
Windows 7 Ent ansızın silinen datalar RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba;

  Karşılaştığım büyük bir sorunu anlatmak istiyorum,

  Windows 7 ent 64 bit sürümünü kullanmaktayım lisanslı ürün,updateleri eksiksiz.Pc yi yeniden başlattım ve masaüstümün belgelerimin içinde bulunan bütün dataları silinmiş halde açıldıgını gördüm.Bu olay notebook ve pc de 2003 domain ortamında 2008 domain ortamında da aynı şekilde karşıma geldi.Bu konuda yardımlarınız bekliyorum.Bana göre çok büyük bir sorun..Microsoft destek hattı yardım edemedi..

   

  Teşekkürler..

  • Taşıyan Serkan Bark 25 Ocak 2011 Salı 10:09 (Gönderen:Windows Server Forumu)
  31 Aralık 2010 Cuma 17:28

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Erdem bey, 

   

  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki data kaybı genel anlamada çok büyük bir sorundur . Ancak hiç bir sebep yokken bir data asla kendi kendine silinmez. Buradan bir kaç senaryo ile ancak bu sorunuza cevap verebillirim. 

  Birincisi 3. tip yazılımlar zaman zaman  böyle davranırlar. Kendimden bir örnek vereyim işe geldiğim bir sabah kurumsal program exe mizin bir antivirüs tarafından virüs olarak algılanıp silinmesi gibi. 

  Diğeri kullanıcınız ile ilgili bir sorun olabilir. Yani o kullanıcı bir şekilde ulaşılamaz olmuş olabilir. 

  Son ihtimalde dışardan manuel bahsettiğiniz datalar silinmiş olabilir. 

  Bütün bunların ışında , Windows 7 ya da Windows tabanlı herhangi bir işletim sistemi asla sizin bahsettiğiniz gibi dataları ya da klasörleri birden bire silmez. Bu konuda emin olabilirsiniz. 

  Bundan sonra yapacağınız data recovery programları ile datalarınızı kurtarmak olacaktır.

  Umarım biraz olsun aydınlatmayı başarabilmişimdir. 

   

  Saygılarımla.

  1 Ocak 2011 Cumartesi 10:48
 • Merhaba Erdem Ayyildiz,

  Kullanmış olduğunuz işletim sistemi türü Windows Client ailesinden bir ürün. Bu forumda Windows Server ile ilgili soru ve cevapları bulabilirsiniz. Windows Client işletim sistemi sorularınız için lütfen Microsoft Answers forumlarını ziyaret ediniz.

  Ms Answers: http://social.microsoft.com/Forums/tr-TR/categories

  Not: Fehmi Gelmezgil, Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı ve forumlarımıza yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederim.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  1 Ocak 2011 Cumartesi 10:55