sticky
System Center 2012 | Tüm Ürünler ve Açıklamaları

  Genel Tartışma

 • System Center 2012 ile bildiğiniz ve sahip olduğunuz çözümlerle esnek ve düşük maliyetli altyapı oluşturabilir, lider izleme araçları ve derinlemesine uygulama bilgisi ile sunulan tahmin edilebilir uygulama hizmet seviyeleri sunabilir, ortak araçlarla Özel ve Genel Bulutunuzu yönetebilirsiniz.

  Ürün ailesine şöyle bir atarsak,

  App Controller : System Center App Controller 2012 sunduğu ortak bir self-servis deneyimi ile uygulama sahiplerinin yeni servisleri özel ve genel bulutlar üzerinden kolaylıkla kurma, yapılandırma, yerleştirme ve yönetme işlemlerini gerçekleştirmesini sağlar.

  Configuration Manager : Fiziksel, sanal ve istemci ortamları arasında birleşmiş bir yönetim altyapısı sağlar.

  Data Protection Manager: Fiziksel, sanal ve bulut ortamları için yedekleme çözümü sağlar.

  Endpoint Protection: Configuration Manager’ın sunduğu bu altyapı üzerinden istemci ve sunucu işletim sistemleri için kötü niyetli yazılımlara karşı endüstrisinde lider koruma sağlar ve istemci güvenliği ile yönetimini tek noktada birleştirerek ortak bir deneyim sunar.

  Operations Manager : Şirketiniz içerisinde yada bulut'da barınan uygulama ve sunucularınız için esnek ve düşük maliyetli izleme (monitoring) olanağı sağlar. Sunucu ve uygulamalarınızın performans ve kullanılabilirliğini izleyebilir ve anında yada otomatize edilmiş müdahaleler sağlayabilirsiniz.

  Orchestrator: System Center 2012 ‘e ait tüm ürünlerin üzerinde bulunan, bu ürünlerin birbirleri ile iletişimi sağlayan ve iş akışını yürüten, merkezileştiren, otomatize eden üründür.

  Service Manager: Esnek self-servis deneyiminin yanında, iş akışlarını ve bilgiyi şikret altyapısı ve uygulamaları üzerinden bağlamanıza yardımcı olacak standardize veri merkezi süreçleri sunar.

  Unified Installer: System Center 2012 ‘e ait tüm ürünleri tek bir arayüz üzerinden kurulum öncesi gereksinimleri tamamlamak ve kurulum yapmak için hazırlanmış araçdır.  

  Virtual Machine Manager: Sanal makinelerinizi yönetmek için self-servis portal ve yönetim araçları sağlar.

  Not: Bazı bilgiler http://blog.microsoft.com.tr/system-center-2012-urunlerinden-en-guncel-haberler.html link'inin bire bir alınmıştır.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  • Düzenleyen Serkan Bark 07 Mart 2012 Çarşamba 09:27
  07 Mart 2012 Çarşamba 09:18

Tüm Yanıtlar