none
Microsoft Birleşik İletişim Zirvesi RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Microsoft Birleşik İşletim Zirvesi5 Nisan 2012 swissotel Bosphorus İstanbul

  Microsoft Birleşik İletişim Zirvesi'ne katılarak, Microsoft'un yeni nesil Birleşik İletişim vizyonunun en önemli yapıtaşları olan Microsoft Exchange ve Microsoft Lync odağında gerçekleşecek 15 parallel oturum ile, bu konuda ihtiyacınız olan bilgileri ve bakış açısını edinecek, konunun uzmanlarıyla tanışma olanağını bulacaksınız.

  Oturumlar

  Lync 2010’a Genel Bakış

  Bu oturumda Microsoft’un yeni nesil birleşik iletişim çözümü Lync ve temel özellikleri üzerinde durulacaktır. Lync’in kurumların ihtiyaçlarını ne şekilde karşılayabileceği ile ilgili kısa bir girişten sonra, anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme, web konferansı ve kurumsal ses özellikleri canlı demolarla paylaşılacaktır. Oturum özellikle Lync’in yeteneklerini ve sağladığı olanakları çok yakından tanımayan katılımcılar için önerilir.
   

  Birleşik İletişim Office 365 ile Bulutta

  Bulut bilişimin firmalara katacağı değerin ve Microsoft’un bulut bilişim vizyonunun paylaşılacağı bu oturumda Exchange Online, Lync Online , Sharepoint Online’nın yetenekleri incelenecektir.

   
  Lync ile Birlikte Çalışan Ses ve Görüntü Çözümleri’a Genel Bakış

  Bu oturumda Microsoft’un yeni nesil birleşik iletişim çözümü Lync'ın zengin donanım ekosistemi üzerinde durulacaktır. Tek bir markaya bağımlı kalmadan endüstride  lider olan pek çok ses ve video çözümü ile birlikte kullanılabilen Lync’in ekosistemi canlı demolarla tanıtılacaktır. Oturum, özellikle Lync kullanan ve ses ve video özelliklerini daha aktif kullanmak isteyen veya mevcut video konferans altyapılarına  entegrasyon konusunda bilgi sahibi olmak isteyen katılımcılar için önerilir. Soru & cevap için yeterli zaman ayrılacaktır, lütfen sorularınız ile gelin!
   

  Exchange Yüksek Erişilebilirlik ve Felaket Kurtarma

  Bu oturum kapsamında Exchange 2010 ile gelen yüksek erişilebilirlik (DAG) ve felaket kurtarma senaryoları üzerinden gidilerek yedeksiz Exchange mantığı verilmeye çalışılacaktır. Yedekten dönme senaryoları paylaşılarak küçük bir demo ile veri tabanı kurtarma gösterilecektir. Oturum eposta kutusu veri tabanı yöneticiliği için genel bir bakış verecektir.
   

  Lync'in Web ve Mobilite Olanakları

  Bu oturumda Microsoft’un yeni nesil birleşik iletişim çözümü olan Lync Server 2010 ile beraber gelen Lync Web App uygulaması, Lync ‘in Exchange Outlook Web Access entegrasyonu ve yeni çıkan Lync Mobile uygulamalarının temel özellikleri ve bu uygulamaların kurulumları ile ilgili önemli noktalar üzerinde durulacaktır. Lync ‘in Web ve Mobilite olanakları ile ilgili açıklamalar ve bu olanakların şirket içinde yaygınlaştırılması için yapılması gereken önemli noktalar belirtildikten sonra Lync Web App, Lync ‘in Exchange Outlook Web Access entegrasyonunun ve Lync Mobile uygulamalarının kurumların ihtiyaçlarını ne şekilde karşılayabileceği ile ilgili bilgiler demolarla paylaşılacaktır. Oturum özellikle Lync’in Web ve Mobilite olanaklarını çok yakından tanımayan ve bu olanakları kendi şirketinde kullanmak isteyen katılımcılar için önerilir.
   

  Forefront ile İletişimde Güvenlik

  Günlük çalışma hayatımızı temelden değiştiren ve alışagelmiş iletişim araçlarının yerine geçen Microsoft birleşik  iletişim çözümleri Lync ve Exchange ürünlerinin, güvenliğinin ne şekilde sağlanacağının üzerinde durulacağı bu oturumda, ürünlerin güvenlik temelli demolarına da yer verilecektir.
   
  Exchange 2010’a Genel Bakış
  Bu oturumda Microsoft’un yeni nesil e-posta çözümü olan Exchange Server 2010’un temel özellikleri üzerinde durulacaktır. Bunun yanında Service Pack 2 ile gelen yeniliklerin üzerinden geçilerek, kurumların ihtiyaçlarını nasıl karşıladığı anlatılacaktır. Bu özelliklerin bir kısmı canlı demolar ile paylaşılacaktır.
   
  Exchange 2010 ile Arşivleme ve Kurallara Uyum
  Bu oturumda müşterilerimizden aldığımız genel Arşivleme ve Kurallara uyum konusundaki beklentiler üzerinden geçip, daha sonra Exchange server 2010’un bu istekleri nasıl karşılayıp, ortama neler katabileceğini detaylıca konuşacağız.

  Microsoft Uçtan Uca İş Üretkenliği Altyapısı
  Bu oturumda Office2010 ürün ailesinin sunucu tarafında parçası olan Lync, Exchange’e ve hatta SharePoint’e kurumdaki son kullanıcı açısından bir Office uygulaması olarak yaklaşılacaktır. Oturumun amacı istemci tarafında Office ve buna bağlı olan sunucu tarafında Lync, Exchange ve SharePoint çözümlerinin kurumda kullanıldığı durumda kurum içi kullanıcılara uçtan uca nasıl bir üretkenlik ve verimlilik deneyimi kazandırılacağı hakkında fikir verebilmektir. Bir kurum çalışanının gün içindeki çalışması esnasında bu uygulamardan nasıl faydalabileceği bir senaryo akışı içinde işlenecektir.
   

  Diğer oturumlar yakında eklenecektir.

  Etkinlik Ana Sayfa: http://www.ucsummitistanbul.com/Sayfalar/Default.aspx

  Kayıt : https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.aspx?EventID=1032508641&Culture=TR-TR

  • Düzenleyen Serkan Bark 22 Mart 2012 Perşembe 08:25 link
  22 Mart 2012 Perşembe 08:13

Tüm Yanıtlar