none
The WinRM client cannot process the request. It cannot determine the content type of the HTTP response from the destination computer | Troubleshooting RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba,

  Exchange Server 2010 EMC console açmama sorununa daha önceden burada değinmiştim. EMC console açmama çözümü için bugün sizlerle farklı bir bilgi paylaşacağım.

  Exchange Server üzerinde, Exchange Management Console açarken, The WinRM client cannot process the request. It cannot determine the content type of the HTTP response from the destination computer şeklinde bir hata alabilirsiniz. Yine aynı şekilde Exchange Management Shell’i açtığınızda aşağıdaki gibi hata ekranını görmeniz muhtemel.

  Bu durumda yapmanız WinRM IIS Extension featuresını kurmak.

  Server manager / features kısmından yukarıda gördüğünüz gibi WinRM IIS Extension‘ı kurun. Daha sonra Exchange serverı yeniden başlatın. Exchange server açıldıktan ve tüm servisleri başladıktan sonra EMC ve EMS’yi hatasız bir şekilde açabildiğinizi görebileceksiniz.

  Not: Bazı durumlarda IIS tarafındaki web.config dosyasını editlemeniz gerekiyorki, bu durumda complex bir troubleshooting sizi bekliyor olacaktır. Umarım böyle bir sorunla karşılaşmazsınız, fix etmek gerçektende yorucu olmakta. :)

  Faydalı olması dileğiyle.


  www.ugurdemir.net

  19 Mayıs 2013 Pazar 13:17