locked
Active Directort Güvenlik Duvarı ayarları RRS feed

 • Soru

 • Merhaba sunucu olarak server 2012 standart kullanıyorum üzerinde 2 adet data base var programlardan birini dışarıdaki clientlerde kullanabilmesi icin NAT yapılı TCP/UDP 211 nolu portu Kullanıyorlar Active Directory Kurduktan sonra Tüm Güvenlik Duvarı Ayarlarım Değişti.  ve Dışarıdaki Clientler Ulaşamamaya Başladı. Güvenlik duvarı gelişmiş kısmına ell ile 211 portu ekledim bir sonuç alamadım virüs programı yok bilginize. Rutin Bir şekilde Çalışan Sunucu Active Directory den sonra bütün düzeni alt  üst oldu bu konuda bana yardımcı olabilirmisin. tek istediğim TCP/UDP  tekrar rutin düzenine geri dönmesi. Active Directory Kaldırdım . ama Güvenlik Duvarı ayarları Active Directory de düzenlendiği gibi kaldı .

  Tşk İyi Çalışmalar.

  6 Aralık 2013 Cuma 10:43

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba İlker,

  Eğer databaseleriniz SQL değilse kullandığınız program nedir?

  Eğer databaseleriniz SQL ise aşağıdaki adımları denemekte fayda var;

  http://social.msdn.microsoft.com/Forums/sqlserver/en-US/2c06b24c-a86c-4a5d-8e08-58b1f7df3eb1/cannot-start-the-sql-server-service-after-you-install-active-directory?forum=sqlgetstarted

  Ayrıca SQL ve DC'nin aynı sunucu üzerinde bulunması pek tavsiye edilen bir yöntem değildir;

  http://blogs.technet.com/b/mdegre/archive/2011/07/01/can-i-install-sql-server-on-a-domain-controller.aspx

  İyi çalışmalar


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  6 Aralık 2013 Cuma 11:08
 • Data Base biri MSSQL diğeri Firebird benim SQ ilgili bir sıkıntım yok daha doğrusu oda bağlantı hatası verdi ama hatayı Hizmetler kısmından giderdim. şu an sıkındım firebird ile daha doğrusu firebird kullanan program ile localimde bir sorunum yok ama wan bana ulaşamıyor (Active Directy önce bir sıkıntım yoktu) burası ufak bir işletme ve tek sunucu var fazla seçenek kalmıyor Active Directy Alınması Gerektericek Kadar bile büyük bir isletme değil sebebi Remote Destap session . Server 2012 2 sunucu ve birde  AD olması gerekiyor. ilginiz için tşk
  6 Aralık 2013 Cuma 12:22
 • Merhaba,

  Öncelikle DNS ayarlarına bakmakta fayda var. Active Directory yüklenirken değişiklik yapıldı mı?

  Eğer sıkıntı oradan kaynaklanmıyorsa aşağıdaki linkte 'Firebird'ün Server 2008 altında yapılması gereken ayarları belirtilmiş. Göz atmakta fayda var.

  Dilerim işinizi görür...

  http://stackoverflow.com/questions/6996705/how-to-configure-access-from-clients-to-firebird-2-5-in-windows-2008-server

  Kısaca bir kullanıcı bağlantı sıkıntısını nasıl çözdüğünü belirtmiş;

  " Answer is very simple: fbserver.exe process has no permissions to read/write file *.fdb.

  I added read/write permissions for the user SYSTEM on file *.fdb (fbserver.exe runs as windows service as user SYSTEM) and problems disappear. "

  İyi çalışmalar


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  • Düzenleyen OnderDuman 6 Aralık 2013 Cuma 13:15
  6 Aralık 2013 Cuma 13:13
 • ilginiz icin tsk ben ikinci etherneti kullanarak sorunumu cözdüm ama genel sıkıntı devam ediyor yani diğer ethernetten sunucu internetede çıkamıyor portlarıda engelliyor (rd portu haric).  Kolay gelsin.
  11 Aralık 2013 Çarşamba 05:12