none
Exchange 2007 Sertifika Yenileme Problemi RRS feed

 • Soru

 • Merhaba;

  Microsoft'taki sertifika yenileme işlemi yaptım fakat bu maile bağlı client'larda Güvenlik sertifikasındaki ad geçersiz ya da sitenin adıyla eşleşmiyor diye hata veriyor. daha önce tarih geçersiz uyarısı veriyordu. Tarihte bir problem yok tek problem bu şu anda.

  Sistem Sbs 2008 , Exchange 2007 ve Client'ler Office 2007 ve 2010

  Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Saygılmarımla;

  7 Mayıs 2013 Salı 06:11

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Aşağıdaki technet linkinde MANU_IT kişisinden gelen yanıt,yeni sertifikadan ötürü yaşanan sorunu çözmüş. ADımları denemekte fayda var. Ve o kişinin eklediği linkteki adımlara da bakmanı tavsiye ederim.

  http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/exchangesvrclients/thread/697f79e2-ca8f-4a2e-bae5-55d3fa7f703f/

  verdiği link;   http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa995942.aspx

  Kısaca; CA olmasa bile Exchange'in otomatik olarak oluşturduğu sertifika ile yeni sertifika arasındaki uyuşmazlıktan bahsediyor.

  İyi çalışmalar


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  15 Mayıs 2013 Çarşamba 08:10
 • Merhaba,

  Sertifika ile ilgili bir değişiklik yaptınız mı? Exchange management console tarafında hangi sertifikalar var. exchange management shelli çalıştırın get-exchangecertificate  komutunu uygulayın hangi sertifikanın kullanıldığını görelim.

  Ayrıca wildcard sertika kullanılıyorsa isimler uyuşmuyorsa exchange management shell tarafında aşağıdaki komutları çalıştırmalısınız.

  IIS Manager penceresini açın. Ardından Application Pools kısmına gelin. Burada MSExchangeAutodiscoverAppPool sağ tuş Recycle tıklayın.
  Not: CAS_Server_Name içerideki bulunan exchange sunucunuzun adı, diğer https://mail.contoso.com şeklinde yazılanlar ise exchange serverınıza dışarıdan erişitiğiniz isim.Y ukarıdaki işlemleri kendi domain isminize göre düzenleyip EMS üzerinden çalıştırın. outlooklar bağlanırken hata vermeyecektir.

  Kolay gelsin  www.ugurdemir.net

  19 Mayıs 2013 Pazar 16:06
 • Merhaba,

  Güncel tarihli sertifikayı sisteme doğru olarak eklediğinizden emin iseniz aşağıdaki makalede anlatılan yöntemi denemenizi tavsiye ederim. Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

  http://www.shudnow.net/2007/08/10/outlook-2007-certificate-error/


  Recep YUKSEL Ankara/TURKIYE

  15 Haziran 2013 Cumartesi 15:38