locked
Bazı PC'lerden network'e giriş yapamıyorum, ACIL yardım lütfen RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba,

  \\192.168.2.20\public olarak tanımladığımız bir WD hardisk (depo olarak kullanıyoruz) var. Tüm PC'ler map network drive yapılıp bu adres girildiğinde giriş yapıyor fakat 2 yada 3 PC ne yaparsanız yapın hata uyarısı veriyor. Verdiği uyarı " Windows cannot access \\192.168.2.20\public " Error Code: 0x80070035

  Internette geniş çaplı yaptığım araştırmalarda firewall'u kapatın gibi şeyler söylemişler fakat ne yaptıysam bu hatayı gideremedim, son çözümüm PC ye format atmak olacak fakat bu problemin başka bir çözümü olduğunu düşünüyorum, her bu şekilde hata verdiğinde formatlamak ta doğru değil geliyor. Ayrıca bahsettiğim PC'lerden bir tanesi 1 ay önce bu network'e rahatlıkla girebiliyordu.

  Acil yardımlarınız bekliyorum,

  Teşekkürler.

  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 2 Mayıs 2011 Pazartesi 12:41
  2 Mayıs 2011 Pazartesi 12:25

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Aadeniz,

  MS Client ailesi işletim sistemleri, Office, IE, MSE gibi platformlar için MSAnswers forumlarını kullanabilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  2 Mayıs 2011 Pazartesi 12:31
 • Teşekkürler
  2 Mayıs 2011 Pazartesi 12:39
 • Merhaba

  Paylaşıma bağlanamayan istemci bilgisayarında başlat çalıştıra control keymgr.dll yazıp Enter basın Açılan ekranda Ekle tıklayın.

  Sunucu kısmına \\192.168.2.20 yazın Kullanıcı adı kısmına server\user şeklinde paylaşım için okuma-yazma vs. hakkı olan kullanıcı adını yazın. Örnek olarak Server adı Share olsun. Kullanıcı User olsun şifre 1 olsun

  Sırası ile

  Sunucu : \\192.168.2.20

  Kulalnıcı adı: Share\User

  Şifre: 1

  Tamam tıklatın. Bu şekilde depoalan kullanıcılara eklenmiş oluyor. Bu şekilde tekrar deneyin. Eyer yine hata alırsanız İstemci bilgisayarında servislere gelip iş istasyonu servisi çalışıyor mu kontrol edin.

  Vista yada Win 7 de paylaşım ayarlarını kontrol edin.

  Ayrıca kullandığınız AntiVirüs yada herhangi bir firewall programı varsa bu da paylaşıma ulaşmanızı engelleyebilir. Bunlarında ayarlarını kontrol etmekte fayda var. Hangisinden kaynakladığını bulmak için hızlı çözüm olarak sıra ile devre dışı bırakın AV ve Firewall vs..


  Suat CALISKAN
  15 Ağustos 2011 Pazartesi 15:22