locked
Bitlocker Sorunu Cok Acil Yardim RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar

  Bitlocker ile ilgili cidi bir sorun yasiyorum.

  Yaklasik 1 ay önce  Yedek HDD (Hard Disk] lere Bitlocker sifresiyle korumak istedim.

  Sifreleme islemini gerceklestirdim ve bu islem sirasinda  bana  Bitlocker anahtari verdi USB Stix kayit ettim. Ve daha sonra sifremden emin oldugum icin USB Stix teki Anahtari oradan sildim.

  Bir Hafta önceBilgisayarimda sorun cikti ve Bilgisayara Format Atmak Zorunda Kaldim.

  Format islemi bittikten sonra Hard Diskime Girmek istedim  Benden Sifre Yerine Key istedi malesef Anahtar keyinide silmistim. Sifre istemiyor Su anda 10 Yillik Emeklerim Hard Diskte Esir Kalmis Durumda. Sifremi bildigim halde Hard diskimdeki bilgilerime ulasamiyorum.

  Ayni Bilgisayar, Ayni isletim sistemi, Windows 7 Ultimat  ve Baska bir bilgisayarada takmis degilim. Bu sacma Bitlocker den kurtulmak istiyorum bir an önce Sifremi Bildigim halde Hard Diskime Giremiyorum Lütfen Bu Konuyla ilgili Acilen Yardimlarinizi Bekliyorum...

  Saygilarimla

  • Taşıyan Serkan Bark 13 Şubat 2012 Pazartesi 07:27 bitlocker (Gönderen:Windows Server Forumu)
  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 17 Şubat 2012 Cuma 10:30
  12 Şubat 2012 Pazar 00:29

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Nihat Derdo;

  Bitlocker kurtarma keyini sildiğiniz için bilgilerinizi kurtarabilmeniz ne yazık ki mümkün değil. Bitlocker kurtarma keyi kesinlikle silinmemesi gereken ve sürekli elinizin altında bulunması gereken araçtır. http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/Help-protect-your-files-using-BitLocker-Drive-Encryption adresinden de görebileceğiniz üzere bu kurtarma keyi asla silinmemelidir.

  Kolay gelsin.


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.

  12 Şubat 2012 Pazar 22:12
 • Merhaba tekrardan anlamadigim sey bence  bu sacmalik diye düsünüyorum. Cünkü ayni bilgisayarda  kullaniyorum.  Normalinde Sadece Sifremi istemesi gerekiyor. Baska bir bilgisayara taktimda ok key istiyebilir. Ben sadece format attim ve formattan sonra bu durum meydana geldi. Simdi Bilgilerime bir daha ulasamiyacakmiyim . Sifremi bildigim halde ?
  13 Şubat 2012 Pazartesi 12:54
 • Merhaba Nihat Bey;

  Saçmalık dediğiniz sistem hırsızlığa karşı önlemdir. Birisi sizin makinenizi çaldı gitti ve formatladı. Tekrar açtı sistemi ve basit de şifre verdiğinizi düşünürsek (ki bitlocker kurtarma keyi 128 bitlik bir şifreleme içerir kırılması imkansızdır. Ancak siz en fazla 4*5 karakterlik basit şifre verirsiniz.) sistemi kırdı. Bu durumda da dosyalarım açıldı diyeceksiniz. Bitlocker in mantığı sistemdeki dosyaları sizden başkasının asla açamamasıdır. Bu yüzden size verilen kurtarma keyi esnasında sizden onay istenir ve bu keyi asla kaybetmemeniz gerektiği açıkça belirtilir. Eğer bu keyi kaybederseniz de dosyalarınızın tekrar açılma olasılığı yoktur. Lütfen özellikle EFS ve Bitlocker gibi yüksek şifreleme tekniği kullanan yöntemleri faaliyete geçirmeden önce verdiği uyarıları dikkatlice okuyunuz. Aksi takdirde bilgilerinize şu an içinde bulunduğunuz durum gibi istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

  Kolay gelsin.


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.

  13 Şubat 2012 Pazartesi 14:56
 • Bu linke bakmışmıydınız ?

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee523219%28v=ws.10%29.aspx     <<-----

  iyi çalışmalar


  15 Şubat 2012 Çarşamba 22:20
 • Merhaba Özgür Bey

  Anlatiyorsunuz ama  kimse anlamak istemiyor...

  Ben Sifremi Biliyorum.... Farz et anahtar kayboldu.. Farz edin Usb Stix  bozuldu...   Bunlar Olan seyler Bunun mutlaka bir cözüm yolu olmali...

  CA96EE40-AF04-4D1F-A2DD-7308386A8E64  ve benim 8 hane sifremin bir karsiligi olmali. yani Kaybolan, Microsoft  Mutlaka biliyordur bu gibi durumlarda madur kalanlara cözüm bulabilmek icin.

  Su an madur durumdayim  rahmetli Babamin Resimleri  10 Yillik Calismalarim hepisi orada kaldi.  Bunun bir cözümü mutlaka vardir....

  Lütfen arastirip bu konuyla ilgili yardimlarinizi bekliyoruz....

  20 Şubat 2012 Pazartesi 20:42
 • Sevgili barisca baktim malesef cözüm yok...  benim durum farkli  bitlocker sifresi koyduktan snra  usb den keyim silindi  ama sifremi biliyorum. su an HDD yi acmak istedigimde formattan sonra silinen keyi istiyor oda yok malesef...
  20 Şubat 2012 Pazartesi 20:48
 • KARDEŞİM ZOR Bİ DURUM AMA BELKİ USB BELLEĞİNİ KURTARMA YAPARSAN ŞİFRE DOSYANI BULABİLİRSİN  BUNUN İÇİN RECOVERY MY FİLES SON VERSİYON OLABİLİR   BELKİ ÇÖZERSİN KOLAY GELSİN
  2 Ağustos 2012 Perşembe 13:51
 •  Aynı sorunu bende yaşadım. sizinde belirttiğiniz gibi format atıldıktan sonra şifre yerine bitlocker anahtar kodunu istiyor. eğer o kod sizde kayıtlı değilse ona erişmeniz imkansız diyebilirim. sözü fazla uzatmadan çözümü anlatcam. ben yaklasık 1 yıl uğraştım bu sorunu halletmek için ve en sonunda kısmende olsa resimlerimi videolarımı ve bazı verilerimi geri getirmeyi başardım. Yapmanız gerekenler:

  1)EaseUS Data Recovery Wizard 8.8 programını indirip bu programı demo modundan çıkarmanız gerekiyor yani programın lisans kodunu girmeniz gerekiyor. youtube da ararsanız size yardımcı videolar var.

  2) yukardaki işlemi başarılı bir şekilde yaptıktan sonra harddiskinizi biçimlendirin.

  3) yuklemiş oldugunuz easeus data recovery proramına girip hardiskinizi seçmeniz gerekiyor. daha sonra tarattıktan sonra verilerinizi geri kazanabilirsiniz. 

  Not: benim için resimlerim ve videolarım önemliydi ve bunları kısmen geri getirmeyi başardım. umarım yardımcı olabilmişimdir.

  18 Mayıs 2016 Çarşamba 18:06
 • takip ediyorum bilgi için teşekkür ederim.
  21 Mayıs 2016 Cumartesi 23:06