none
Windows 7 üzerinde kurulu olan Outlook 2010'un Exchange 2007 bağlantısı kopuyor RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Outlook 2010'un Exchange 2007'e bağlantısı koptuğunda yeniden bağlanması geç oluyor, bazen Outlook ilk açıldığında da yine geç bağlanıyor. Gözlemlemek için bağlantı sağlandığında "outlook bağlantı durumu"ndan yeniden bağlan dediğimde bazen yeniden bağlanması da zaman alıyor bazen de hemen bağlanıyor.

  Bağlantı koptuğu bir zamanda bir maile cevap vermek istediğimizde outlook yanıt vermiyor ve donup kalıyor. Bağlantı durumundan "sunucu isteğini iptal et" dediğimde bağlantısı kopuyor ve outlook düzeliyor fakat aynı sorun devam ediyor taki sağlıklı bir bağlantı kurulana kadar.

  Kullanıcı hesabını başka bir bilgisayar üzerinden sorunsuz çalıştırabildim, sorun yaşanan bilgisayarda başka bir kullanıcı için de aynı şeyleri yaşadığımı gözlemledim

  Bu durumu şuan için tek bir kullanıcımda yaşıyorum. Daha önce bu kullanıcı için XP üzerinde kurulu Outlook 2010 da sorun yaşamıyordum. Windows 7 için yeniden kurulum sonrası sorun yaşamaya başladım.

  Çözüm için önerilerinizi bekliyorum.

  Teşekkürler,


  • Düzenleyen Bekir Sarı 2 Eylül 2013 Pazartesi 14:44
  2 Eylül 2013 Pazartesi 13:32

Yanıtlar

 • Selamlar,

  Öncelikle Outlook üzerindeki tüm güncellemeleri yapmanızı öneririm. Sıkıntınız network kaynaklı olduğu için Ethernet kartı driver'larınızı son güncel sürüme update edin. Laptop kullanıyorsanız wireless kapalı iken kablolu bağlantıdaki durumu teyit edin. Ayrıca Outlook üzerinde yüklü tüm 3rd party add-in leri kaldırıp bu şekilde denemeniz de sebebi bulma konusunda yardımcı olacaktır.

  Kolay gelsin.

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Burak ORDU 8 Eylül 2013 Pazar 20:22
  6 Eylül 2013 Cuma 07:01