none
Exchange Server 2010 ve Outlook 2010 Sertifika Uyarısı RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar,

  Danışmanlığını yaptığımız bir kurumda aşağıdaki hatayı alıyoruz. Konuyla ilgili olarak Microsoft Türkiye destek hattı öncelikle sorunuzu Technet üzerinden sorunuz ve gelen cevapa göre destek kaydı açalım önerisinde bulundular.

  Sorunun detayı:

  Geçen ay içerisinde danışmanlığını yaptığımız kurumdaki arkadaşlar Global (güvenilir) sertifikalarının süresi dolduğu için tekrardan bir CSR oluşturup, bu bağlamda sertifika alımı yapmışlar fakat kullanıcılar Outlook (2010) 'u açtığında bu hata (Güvenlik sertifikasındaki ad geçersiz ya da sitenin adıyla eşleşmiyor) ile karşılaşıyor.

  Exchange Server daha önceden Lotus-Notustan migration yapıldı ve halen sertifika oluştururken eski sunucu adını görüyor. Sertifika oluşturmanın son adımında elle güncel sunucu adını (FQDN) olarak yazıyoruz. serveradi.domain.local gibi. Test Exchange Connectivity üzerinden baktığım vakit ise; sertifika adı doğrulanamıyor hatası ile karşılaşıyorum.

  Exchange Management Shell üzerinde aşağıdaki kodları çalıştırıyorum ve IIS üzerinde Rycle yapıyorum yalnız tekrardan döküm aldığım vakit eski kayıtların değişmediğini görüyorum.

  1- Get-ClientAccessServer | FL

  2- Set-ClientAccessServer -Identity "CAS_Server_Name" -AutodiscoverServiceInternalUri https://mail.alanadi.com/autodiscover/autodiscover.xml

  3- tekrardan Get-ClientAccessServer | FL çalıştırdığımda halen eski InternalUri gözüküyor.

  Bu konuyla ilgili siz değerli uzman arkadaşların çözüm konusunda bizlere yardımcı olmasını talep ediyoruz.

  İyi çalışmalar...

  Mustafa BEYAZ

  17 Temmuz 2013 Çarşamba 13:33

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar