locked
Forum Kuralları RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Forum Kuralları

  Merhaba,
  Microsoft TechNet Forumlarına Hoşgeldiniz. Microsoft TechNet forumları, Microsoft ürün ve teknolojileri hakkında MVP, diğer forum kullanıcıları ve forum modaratörlerine soru sorup, cevap alabileceğiniz etkileşimli bir ortamdır. Bu forumlara Microsoft'un direkt olarak teknik desteği bulunmamaktadır. Daha detaylı destek almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
  Forumların daha etkili, kolay erişilebilir ve rahat bir ortam olması açısından lütfen aşağıdaki kurallara uyunuz.

  1. Forum İçerisinde Davranış
  2. Gönderi Arama
  3. Gönderi Başlık Seçimi
  4. Doğru Alt Gönderi Seçimi
  5. Yayınlama
  6. Yanıtların Gecikmesi
  7. Çözümlere Katkıda Bulunmak “Çözümlendi Olarak İşaretle”
  8. Yasak İçerkilere Dikkat Edilmesi ve İmzalar
  9. Gönder Silinmesi
  10. Şartlar ve Koşullar

   

  1. Forum İçerisinde Davranış : Forum içerisinde yer alan sorular veya yorumlar Microsoft BT programları ve Hizmetleri hakkında tartışmak üzere oluşturulmuştur. Forum içerisinde lüften saygılı ve nazik olunuz. Genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanmayınız. Eleştirilerinizi lütfen yapıcı ve makul düzeyde tutunuz. Microsoft forumlarının her zaman erişilebilir olduğunu unutmayınız ve gizli bilgilerinizi paylaşmayınız (Ip numaranız , Yönetici hesaplarınız ve parolalarınız gibi)

  2. Gönderi Arama : Eğer bir sorununuz varsa , lütfen sorunuzu sormadan önce forum içerisinde arama yapınız. Karşılaştığınız problemle daha önceden karşılaşılmış ve forumlarda tartışılmış olabileceğini unutmayınız. Arama kriterlerinde belirli anahtar kelimeler kullanmak aradığınızı daha kolay bulmanıza yardımcı olacaktır. Popüler Gönderi ve tartışmaları takip ediniz.

  3. Gönderi Başlık Seçimi : Gönderilerinizin başlıkları ile gönderi içeriğinin uyumlu olup,olmadığını kontrol ediniz. Sadece ürün adı , veya aciliyet belirten sözcükleri başlık olarak kullanmayınız. Soru veya tartışma konunuz ile ilgili en iyi başlığı bulmaya çalışınız. Unutmayınız ki, Ddoğru başlık açılması ile hem sorununuza daha kısa sürede cevap alabileceksiniz, hem de açtığınız anlaşılır başlık sayesinde diğer kullanıcılarımız kendi sorunlarına daha kısa sürede cevap bulabileceklerdir.

  4. Doğru Alt Gönderi Seçimi : Mesajınız için doğru forumu seçtiğinizden emin olunuz.  Eğer emin değilseniz  forum içerisinde arama yaparak size en uygun olan forum’a mesajınızı yazınız.

  5. Yayınlama : Mesajınızı yayınlamadan önce imla kurallarına, noktalama işaretlerine, büyük harf küçük harf duyarlılığına dikkat ediniz. Uzun cümlerler yerine kısa ve açıklayıcı cümleler kurunuz ve anlaşılır olmaya çalışınız.

  6. Yanıtların Gecikmesi : Sorularınızın yanıtlanma süresi, katılımcıların, bilgi ve deneyimlerini paylaşan forum kullanıcılarının sayısı ile orantılı olacağını unutmayın.

  7. Çözümlere Katkıda Bulunmak “Çözümlendi Olarak İşaretle” :  Sorunlarınıza yanıt aldığınızda “Çözümlendi” olarak işaretlemeniz, diğer kullanıcıların sorunlarına çözüm bulmasında katkılı olacağını unutmayınız.  Forum kalitesini artırmak için lütfen size yardımda bulunan, cevap veren diğer kullanıcılara teşekkür ediniz.

  8. Yasak İçeriklere Dikkat Edilmesi ve İmzalar : Irçkı, Politik, Pornografik veya başka yasa dışı linkler, imzalar ve tartışmalara kesinlikle yasaktır! Bu tür içerikler hemen silinir ve yazarı hakkında Microsoft tarafından yasal işlem başlatırlır.

  9. Gönderi Silinmesi : Aşağıda belirtilen ihlaller, gönderinizin silinmesine sebep olur;
      a) Bir gönderi aynı konuda bir başka gönderinin kopyasıysa
      b) Gönderide SPAM bulunuyorsa ya da Davranış Kuralları veya Kullanım Şartlarını ihlal ediyorsa
      c) Kötü içeriğe sahipse
      d) Şifre kırma vb alakalıysa
      e) Ürün anahtarı gönderimlerinde
      f)  Özel bilgilerin paylaşımında


  10. Şartlar ve Koşullar :  Microsoft TechNet Forumları aşağıdaki şart ve koşullara bağlıdır
      a) Kullanım Şartları
      b) Ticari Markalar
      c) Gizlilik

  Tüm forumlarımızın gelişmesinde katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

  Serkan BARK
  İçerik Destek Mühendisi, Topluluk ve Çevrimiçi Destek
  Microsoft  Serkan Bark, MSFT  
  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik "olduğu gibi benim tarafımdan" hazırlanmış olup, Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez
  4 Ekim 2010 Pazartesi 07:09