locked
Windows 7 – Reset Local Security Group Policy RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba ,

  Herhangi bir sebepten dolayı ( Windows servislerinin başlatılmaya çalışırken “Access is Denied” hatası vermesi , Windows 7 ‘nin dhcp’den ip adresi alamaması vs… ) işletim sisteminin LGPO’sundan erişebileceğiniz local security policy’i default’a çevirmek isterseniz aşağıdaki konutu kullanabilirsiniz. Bu komutu çalıştırmak için cmd komut satırı penceresini yetkili bir kullanıcı ile açmalısınız.

  secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

   

  Dikkat : Komut çalıştıktan sonra , default security policy gereği Administrator hesabını devre dışı bırakır ve password’ü kullanım dışı kalır. Bundan dolayı işletim sistemini yeniden başlatmadan önce bu duruma dikkat ediniz.!!!

   

  Kaynak : TechNet (http://support.microsoft.com/kb/313222/en-us)

  12 Haziran 2012 Salı 19:05

Tüm Yanıtlar

 • Barış bey,

  Bu bilgileri forumda bizlerle paylaşmanız son derece cömert bir davranış. Çok teşekkür ederiz. Elbette birilerinin işine yarayacaktır. İyilik yap denize at hesabı :)

  Teşekkürler


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  15 Haziran 2012 Cuma 07:02
 • Contribution bir zevk efendim , heleki faydalanan biri olursa dediginiz gibi dahada buyuk bir zevk. tesekkurler iyi calismalar
  2 Temmuz 2012 Pazartesi 14:46