locked
Yazılım Yaşam Döngüsü RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Alpha: Ürün ile ilgili olarak, üye olunacak gruplardan verilecek haklar doğrultusunda Indirip kullanabileceğiniz, test aşamasında olan yazılımdır.

  Beta: Beta aşamasında yazılımı indirmek için herhangi bir gruba üye olmanıza gerek kalmayacaktır. Beta ürünler genel, halka açık ürünlerdir. Beta ürün kullanıcıları "Beta Tester" olarak adlandırılır. Beta ürünler genellikle demo ve örnek teşkil etme amacı ile kullanılır. Beta ürünler daha sonradan lisanslanamazlar.

  Release Cendidate: Sürüm adayı ürünlerdir. Alpha ve Beta aşamasındaki bütün buglar giderilmiş, dökümanı hazırlanmış ve RTM e en yakın adaydır. Bu aşamada ürüne genellikle yeni bir özellik yada kod lama yapılmaz.

  Yazılımlar bu 3 aşamada Developing sürecindeydi.

  Artık Release aşamasına geldi.

  RTM (release to manufacturing, release to marketing ) : RTM Sürümü son kullanıcıya dağıtılmak üzere hazırlanan sürümdür. Ve artık yazılım kullanıcılar için hazırdır.

  GA (General Availability) : Bu sürüm Internetten ve Basılı Media halinde olan ve bütün satış noktalarındaki sürümdür.

   

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  21 Şubat 2011 Pazartesi 08:14