locked
Domain Sisteminde Kayıt Defteri Yetkisi RRS feed

 • Soru

 • Merzifon Belediyesi olarak yeni DOMAIN sistemine geçtik. Her kullanıcıya doğal olarak DOMAIN USERS yetkisi verdik. Fakat paket programımız REGEDIT'e yazma gereksinimi duyduğundan her kullkanıcıya DOMAIN ADMIN yetkisi vermek zorunda kaldık. Bu da sorunlara neden olamaktadır. Kullanıcılara hem DOMAIN USERS yetkisi verip hem de Kayıt Defterine yazma yetkisini nasıl verebilirim ? (Lokal bilgisayarlarda kayıt defterinde dizinde policy ayarlarında everyone yetkisi verdim fakat sorun çözülmedi)

  Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  3 Haziran 2013 Pazartesi 06:12

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Selçuk Öztürk;

  Paket programınız sunucu üzerinde mi regedit e yazıyor yoksa istemci bilgisayar üzerinde mi kayıt defteri yazıyor? Eğer lokal bilgisayar üzerinde değişiklik hakkı istiyorsa kullanıcılarınıza domain admin yetkisi vermenize gerek yoktur. Sadece istemci bilgisayarı domaine aldıktan sonra windows size kullanıcıyı oluşturmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Kullanıcıyı oluşturun ve grubunu administrator olarak tanımlayın, sorununuz çözülecektir. Eğer sunucu üzerinde regedit istiyorlarsa bunun kolay bir çözümü bulunmamaktadır.

  Kolay gelsin.


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.

  3 Haziran 2013 Pazartesi 08:01
 • Özgür bey merhaba;

  Program lokal bilgisayar üzerinde değişiklik istiyor. Program çalışması süresi boyunca regedit'e sürekli kayıt yapıp okuyor. Fakat kullanıcıya sadece DOMAIN USERS yetkisi verdiğimizde regedit'e yazamadığı için program kitleniyor. Grubu Administrator olarak nasıl tanımlayabiliriz ? Biz departman olarak msimagingPSPs oluşturduk ve kullanıcıları bu gruplara ekledik. Teşekkür ederim. 

  3 Haziran 2013 Pazartesi 08:57
 • Merhaba tekrar;

  Kullanıcılarınızın gruplarını sunucu üzerinden değiştirmeyeceksiniz. Her bilgisayarın başına ayrı ayrı geçerek Kullanıcı hesabı türü değiştirme makalesindeki işlemi uygulayarak kullanıcıları yerel administrator (yönetici) olarak belirlemeniz gerekir. Bu işlemi yaparsanız domain admin veya domain administrator haklarını vermek zorunda kalmazsınız.

  Kolay gelsin.


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.

  3 Haziran 2013 Pazartesi 11:21
 • Merhaba,

  Aşağıdaki policy adımlarıyla regedit için izinleri düzenleyebilirsiniz;

  Computer Configuration >Policies >Windows Settings >Security Settings >Registry >Add Key >


  E-mail :v-56tayi@microsoft.com

  5 Haziran 2013 Çarşamba 12:08
 • Tayfun bey merhaba;

  Öncelikle teşekkür ederim. Özgür bey'in söylediği gibi uyguladık fakat bu sefer de her kullanıcı kendi bilgisayarında admin yetkisinde oldu. Yani domain'in bir anlamı kalmadı. Sizin belirttiğiniz Ayarlar için Sunucu Bilgisayarda Bilgisayar Yönetimi'ne girdim fakat orada da Policies bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

  6 Haziran 2013 Perşembe 14:01
 • Tekrar Merhaba,

  Bu adımları Group Policy Management içerisinden kullanıcıların aldığı policyleri düzenleyerek takip etmeniz gerekli.


  E-mail :v-56tayi@microsoft.com

  6 Haziran 2013 Perşembe 14:41