locked
Visual Basic Yardım RRS feed

 • Genel Tartışma

 • ASP ile web sayfası hazırlıyorum. site ye bağlanan müşteriler site üzerinden işlemlerini yapmakta ve bu işlemler site FTP sinde bulunan Acces veri tabanı veritabanına kayırlar tutulmuktudır. Bu sayfanın yönetim işlemini yine bir ASP sayfası ile yapmak istemiyorum. Bunun yerine Daha öncedende biraz visual basic bilgim olduğu için VB ile program yaıp herhangi bir bilgisayardan bu program ile  sunucudaki FTP de "wwwroot/data" klasörü içindeki ornek.mdb veritabanın nasıl bağlantı kuracam, veri tabanındaki kayıtlara nasıl erişebilirim, kayıtlarda ekleme, silme, düzenleme listeleme gibi işlemleri nasıl yapabilirim, bu konuda örnek kod veya kısa çalışma ile yardımcı olursanız sevinirim. (örneğin www.deneme.com adresinin FTP içerisinde bulunan wwwroot/data/ornek.mdb isimli veritabanına nasıl bağlanılabilir. Access veritabanı kullanacağım)
               Çalışmalarınızda başarılar diliyorum, Saygılarımla.
  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 9 Şubat 2011 Çarşamba 16:19
  21 Ocak 2011 Cuma 12:31

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Koay Bey,

  Yazılım ile ilgili sorularınızı sormanız, sorunlarınıza yardım alabilmeniz için MSDN Türkiye Forumlarını ziyaret edebilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  21 Ocak 2011 Cuma 13:30