locked
Motorolla MC9190 RDP Bağlantısında Büyük Harf Kullanma RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar;

  Kullanmakta olduğumuz Motorolla MC9190 cihazı ile uzak masaüstü bağlantısı kullanarak Muhasebe programımızı çalıştırmaktayız. Program aracılığı ile sevkiyatlarda ürünlerin barkodu programa okutularak işlemler tamamlanmakta.

  Ancak okutulan barkod üzerinde harf bulunuyor ise program bu harfi küçük harf olarak okumakta. Tanımlı barkodlar ise küçük harf olduğu için kayıt bulunmamakta.

  Bir çok ayarlama denememize rağmen başarılı olamadık. Ekran klavyesinden Caps Locka basıp denedik, Shifte basıp okuma yapmayı denedik, ve bunun gibi saçma bir çok yol denedik.

  Cihaz RDP bağlantısı yapmadan kendi üzerinde not defterine okuma yaptığında büyük harf okuyor. Ancak RDP üzerinden küçük harfe dönüşüyor.

  Hatta terminal üzerinden rdp bağlantısını küçük ekran moduna geçirince yine büyük harf okuyor. Ancak tam ekran yapınca okuma küçük harfe dönüşüyor.

  Yazılım firması da bu soruna çözüm üretemedi. Kodlar ile oynayıp çözüm üretemediler.

  Terminal üzerinden rdp bağlantısı kullanılırken okuma işlemlerinde her şeyi büyük harf ile okumasını sağlamak için yapabileceğimiz seçenekler hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olursanız sevinirim.

  31 Mart 2016 Perşembe 06:30