locked
Server 2003 Network Disconnect RRS feed

 • Soru

 • Server 2003 standart üzerinde kurulu olan A/D , Dns ve Exchange 2003'ümüz bulunmaktadir.

  Bu makinemize belli araliklarla ping atabiliyoruz ping atamadığımız zamanlarda ise mail ve dns bağlantımız gidiyor.

  Ping atamadığımız durumda ise ana makinemiz yani server 2003'ün yüklü oldugu makine client makinelere ping atabiliyor ve internet'e çıkabiliyor.

  Ana makine üzerinde ağa bağlantilarindan repair dedigimde ise yaklaşık 20 sn sonra makine tekrardan ulasilabilir duruma geliyor.

  Bu işlemi yapmadanda makineye ulaşamıyor. Makineye ulaştıgımız süre ise yaklaşık 5 dk sürüyor.

  Konu hakkında yardimlarinizi rica ediyorum.

  Teşekkürler.

  Konu çok acildir.

  12 Şubat 2013 Salı 08:08

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Sunucuzu kapasitesinin üzerinde çalıştırıyor olabilirsiniz. Task Manager dan aktif olan CPU- RAM- Network trafigini incelediginizde ne görüyorsunuz?

  Önerilmeyen bir yapı tercih etmişsiniz. (Exchange ve DC bir sunucu üzerinde) Son zamanlarda yeni uygulamalar yüklediniz mi? Virüs kontrol vb. kontrol sağlandı mı?

  Windows Updateler güncel midir? Exchange Sp sürümleri güncel midir? Sunuyu yeniden başlatma şansınız var ise deneyebildiniz mi?

  Kolay gelsin

  12 Şubat 2013 Salı 08:25
 • Merhaba,

  Bu bağlantı problemini yaşadığınızda system ve application eventlarını kontrol edebilir misiniz? error/critical varsa bunları iletiniz.

  15 Şubat 2013 Cuma 09:30
 • Merhaba Ali,

  Oğuzhan'ın cevabına katılıyorum. Exchange ve D.C aynı sistem üzerinde hiç tavsiye edilmeyen bir yapıdır ve tavsiyem Exchange'i başka bir makinaya taşıman.

  http://technet.microsoft.com/en-us/library/ms.exch.setupreadiness.warninginstallexchangerolesondomaincontroller%28v=exchg.150%29.aspx

  İyi çalışmalar


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Engin Yükselen 21 Şubat 2013 Perşembe 13:57
  20 Şubat 2013 Çarşamba 13:11