locked
Windows 10 Rezerve Sorunu ve Orjinallik RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar,

  Dün bilgisayarımda sağ altta Windows 10 reserve edin uyarısı çıktı. bende posta adresimi yazarak reserve ettim. mail geldi oradan Win 10 insider Preview i yükledim. benim windowsum 8.1 single language den Win 10 singe language insider preview oldu (10074)

  Sistem bilgisinde  Win 10 singe language insider preview  yazıyor yan tarafta da Windows 8 logosu gözüküyordu. ürün kimliği aynıydı.  Fakat Windows Başlat, web'de arama, ekran ayarları, internet Explorer... gibi şeyler çalışmıyordu. Forumlarda yazan yöntemleri denedim ama yine çalışmadı. forumlarda yükseltme yapanlarda bu sorununun olduğu ve temiz kurulum yaparsak sorunun ortadan kalkacağı da yazıyordu. Bende Windows Preview download tan Türkçe olanını indirdim ve DVD ye yaktım.

  Laptopumda LENOVO yazan 20küsür GB lık kısım hariç hepsini silip formatladım.800küsür GB. Yeni tıkladım ileri dedim. 800GB lık alan otomatik 3 parçaya ayrılıp yüklemeye başladı.  açıldığında sağ alta Windows 10 Pro Insider Preview (10074) yazıyor. Sistem bilgisinde Windows 10 Pro Insider Preview yazıyor. tabi doğal olarak Windows 8 logosu da yok. (ya da herhangi bir logo)

  Benim sorum windowsum orjinalliğini kaybetmiş midir? ürün kimliği değişmiş  tabi ki. Windows 8 , 8.1 ler win 10 a ücretsiz geçecekler yazıyordu.

  -Şimdi ben işlemleri doğru mu yaptım acaba? hiç bu işlerden anlamam ilk yapışım. ileride bir sorun çıkarır mı bu işlem.

  -Ücret ödemek zorunda kalır mıyım Windows 10 tam sürüm için(betası herhalde şuan ki sürüm) ya da bu formatlamadığım 20küsür GB lık LENOVO yazan diskten tekrar orijinal windowsu  (olabiliyor mu?) kurup yeniden win8 üstünden win 10 yükseltme yapabilir miyim?

  -yanlış bir şey yaptım diye içim içimi yiyor. biraz orjinallik takıntımda var. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

  2 Haziran 2015 Salı 11:10

Tüm Yanıtlar

 • Beta olduğu için her şey düzgün çalışmayabilir.

  Her hangi bir ücret ödemen söz konusu değil sadece dediğin gibi rezerve ettin geçiş ücretsiz olacak.
  Windows 10'un şu anki halinden memnun değilsen temiz bir kurulum yaparak tekrar Windows 8'e dönebilir temmuz ayından itibaren kararlı sürüm Windows 10'u kullanmaya başlayabilirsin.

  Yanlış bir şey yapmadın tavsiyem temiz bir kurulum yapıp Windows 8'e geri dönmen. Geri dönüş yaparken dosyaları korumayı unutma. Orijinalliği kaybetmedi. 

  İyi çalışmalar.

  o.taskin

  2 Haziran 2015 Salı 12:14
 • cevap için teşekkür ederim. O ilk 8.1den 10 yükseltmede w10 single language IP de hiçbir şey düzgün çalışmıyordu.  sonra dediğim gibi yaktığım DVD den temiz kurum yapmıştım, şimdi güncellemeler, programlar felan yüklüyorum, şuan itibari ile w10 Pro IP de sorun yok gözüküyor.  kafama takılan şey aslında Sistem de logo gözükmemesi desem yalan olmaz. ben şimdi hiç tekrardan eski windowsu yüklemesem , yukarıda dediğiniz gibi temmuzda gelecek olan kararlı sürümde bir sorunla kaşı karşıya kalmayacağım yani .

  izninle bir soru daha sorayım kardeşimin laptopu da w7. onu da şimdi rezerve ettim. w10un kararlı sürümü geldiği zaman yüklesem olur değil mi?

  teşekkür ederim cevabın için.

  2 Haziran 2015 Salı 12:45
 • Evet kararlı sürüm geldiğinde yüklersen olur. Yedeklerini almayı unutma bol şans :)

  o.taskin

  2 Haziran 2015 Salı 14:03
 • çok sağolasın teşekkürler.
  2 Haziran 2015 Salı 14:34