none
Exchange 2010 Sub domain mail RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba  arkadaşlar ,

  Sistemde  2010  exhange  kurulu  alan adımız  contoso.com olduğunu varsayalım örneğin satis@danisman.contoso.com  gibi bir  mail adresi  açmak istiyorum danışmanlar için bunu  exchange 2010 için nasıl  yaparım  yeni bir accepted domain ekledikden sonra  ne yapmalıyım  tam olarak bu konuda  yardım ve  fikirlerinizi rica  etmekteyim.

  Saygılarımla.

  10 Ocak 2011 Pazartesi 08:00

Tüm Yanıtlar

 • Merhabalar,


  danisman.contoso.com yeni bir accepted domain oluşturun daha sonra,

  EMC üzerinde HubTransport>E-Mail Adress Policies altında yeni bir policy oluşturuyoruz.Policy'mizin ismi "alias" olsun, next diyerek "Conditions" kısmına geliyoruz.Burada "Specify Custom Attrbiute 1" kısmına istediğinz değeri girin örnek "danisman" >"E-Mail Adress" kısmına  geldiğinizde aşağıdaki örnek olarak gösterdm

  http://img638.imageshack.us/i/16632652.jpg/

  Bu işlemleri tamamladıktan sonra , danisman kullancıların özelliklerine gelip "EMC" üzerinde , "Custom Attrbiute 1" kısmına "danisman" girip tamam dedikten sonra policy user üzerinde uygulanacaktır.kullancıların "E-Mail Adress" tabında görebilirsiniz.

  10 Ocak 2011 Pazartesi 09:31
 • Merhaba Hasan Bey,

  Upload etmiş olduğunuz ekran görüntüsü zamanla silinebilir yada erişelemez konuma gelebilir. Forumlarımızda kırık linklerin yada kapatılan sunucuların linklerine ulaşılamaz hale gelmesinin önüne geçmek için yayınladığımız makalemizi incelemenizi ve bulduğunuz yada almış olduğunuz ekran görüntüsünü skydrive a atıp linkini bizimle paylaşmanızı rica ederim.

  Forumlar Üzerinde Dosya/Ekran Görüntüsü Paylaşımı: http://social.technet.microsoft.com/Forums/tr-TR/winservertr/thread/16351420-c3c2-45d0-b167-f4655ecd4384

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  10 Ocak 2011 Pazartesi 09:57
 • Merhabalar,

  Kusura bakmayın.Dalgınlığımdan ötürü farketmeden yaptım :)

  Teşşkürler.

  10 Ocak 2011 Pazartesi 11:35
 • Merhaba bu işlemlerin tamamı için görüntü isteyebilirmiyim :( Bn yapamadım
  17 Ocak 2011 Pazartesi 14:19
 • Tekrar Merhabalar :)

  Yazdıklarınızdan Accepted Domain ekleyebildiğinizi, fakat user'lara dağıtma tarafında sıkıntı yaşadığını anladım, Sırayla paylaşıyorum.

  Kolay gelsin.

  Accepted Domain eklediğinizi varsayarak,

  E-Mail Adress Policies oluşturarak belirdiğiniz spesifik kullancılara uygulamaya kısmına bakalım, Policy mizi oluşturalım.
  EMC üzerinde HubTransport>E-Mail Adress Policies > New E-Mail Adress Policy

  Policy isim verdim ve şimdi belirlemiş olduğunuz "Specify Custom Attrbiute" ile policy'den belirli kullancıların etkilenmesi sağlıycaz.Buraya girdiğimiz değerin ilerki bölümde nasıl işlediğini daha iyi anlayacaksınız.

  Değer verdim "danisman" olarak ,devam ediyoruz. Bir sonraki kısımda eklemiş olduğumz "Accepted Domain" göstericeğiz.

  Policy Bitirdikten sonra , User kısmına geçelim.Danışman kullancı olarak varsayalım, Policy uygularken yukarda spesifik bir değer belirmiştik "danisman" User'ın "Custom Attributes" kısmına giriyoruz. Unutmayın Policy üzerinde hangi custom attrbiute kısmına girdiyseniz User tarafında aynı yere girmeniz gerekir.Biz "Specify Custom Attrbiute 1" değer vermiştik.


  Artık Apply diyerek kullanıcının E-Mail Adress tabına gelip policy uygulandığını görebilirsiniz.


  Kolay Gelsin.

   

  17 Ocak 2011 Pazartesi 14:55