none
RODC 'de client logon problemi RRS feed

  • Soru

  • Merhaba

    Yapımızda Server 2012 R2 kullanıyoruz, merkez haricinde 3 adet subem var ve subelerde RODC kurulumu yapıldı, site ayarları duzgun bir sekilde yapıldı, sorunsuz replikasyon oluyorlar. (dc de yeni obje olusturuldugunda rodc 'e sorunsuz bir sekilde gidiyor)

    Buradaki sorunum merkezde bir kullanıcı olusturdugumuzda RODC 'ye replikasyon oluyor fakat merkez sube ile baglantisi kesildiginde kullanıcılar logon olamiyor. denemek için dc'de yeni bir kullanıcı olusturdum rodc replike olmadan subede herhangi bir client ile logon olamaya calistim yeni kullanıcı rodc de olmamasina ragmen client bilgisayar oturum acabildi. yine denemek için dc baglantisini kesip rodc uzerinde replike olmus bir kullanıcda logon olmaya calistim ve logon olmadi. yani burada kullanıcılar logon olurken halen merkez sube de bulunan dc'ye bakiyor ve ona gore reaksiyon gosteriyor.

    Bu yapıda subedeki client bilgisayarlarin logon olurken merkezdeki dc'ye degil de sube de bulunan rodc 'ye bakmalari gerekmiyor mu? eger gerekiyorsa bizim yapımızda sorun nerede olabilir?

    1 Nisan 2014 Salı 20:35

Yanıtlar

Tüm Yanıtlar