none
Windows 10 Hakkında Önemli Bilgiler RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Windows 10 hakkındaki sorumu sormak için doğru yerde miyim?

  • BT uzmanıysanız, organizasyonunuzda veya işletmenizde Windows 10’un yönetimi, konuşlandırılması gibi konular hakkında sorularınız mevcutsa sorunuzu burada, Windows 10 IT Pro TechNet Forumları’nda sorabilirsiniz.
  • Son kullanıcıysanız veya Windows 10’un kullanımıyla ilgili bir sorunuz mevcutsa Windows 10 Microsoft Topluluk Forumları’nı kullanabilirsiniz. Windows Mağaza, Microsoft hesabınız, Windows Mağaza’dan indirdiğiniz uygulamalar hakkında sorularınız için yine Microsoft Topluluk Forumları’nı tercih etmelisiniz.
  • Windows 10 için uygulama geliştirme hakkındaki sorularınızı MSDN Forumları’nda sorabilirsiniz.

  Windows 10 Enterprise sürümünü nereden edinebilirim?

  Yazılım Güvencesi ile birlikte toplu Windows lisansınız varsa veya Windows 10 Enterprise toplu lisans alımı yaptıysanız, Windows 10 Enterprise 32-bit ve 64-bit sürümlerini Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi’nden indirebilirsiniz. Windows için Yazılım Güvencesi sahibi değilseniz ve Windows 10 Enterprise için toplu lisans alımı yapmak istiyorsanız bağlı bulunduğunuz iş ortağımızla iletişime geçebilirsiniz.

  Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a ücretsiz geçebilir miyim?

  Yazılım Güvencesi ile birlikte Windows 7 Enterprise ve Windows 8.1 Enterprise sürümlerinden birine sahipseniz, Yazılım Güvencesi’nin size sağladığı haklar doğrultusunda Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilmektesiniz. Ürün anahtarlarınızı ve kurulum medyanızı Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi’nde bulabilirsiniz.

  Cihazınızda önyüklü olarak gelen bir Windows 7 veya Windows 8.1’e (OEM) sahipseniz veya mağazadan satın alınmış bir ürününüz varsa, Windows 10’a ücretsiz geçiş için uygun olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Windows 10 SSS sayfasını ziyaret ediniz.

  Toplu Lisans anlaşması lisanslanan ve Yazılım Güvencesi içermeyen cihazlarda, Windows 10’a geçiş için yeni lisanslar gerekecektir.

  Windows 10 için sistem gereksinimleri nelerdir?

  Windows 8.1 ile uyumlu olan birçok bilgisayar Windows 10 ile de uyumlu olacak. Aygıtlarınızın düzgün çalışabilmesi için güncel sürücülerini yüklemeniz gerekebilir. Windows 10 için system gereksinimlerine göz atabilirsiniz.

    

  Uyarı: 64-bit kurulumlarda, CMPXCHG16b, PrefetchW ve LAHF/SAHF desteklemeyen az sayıdaki bilgisayarda kurulum  gerçekleşmeyebilir.

  Windows 10 Enterprise’ı deneyebilir miyim?

  Evet, 90 günlük deneme sürümünü TechNet Deneme Merkezi’nde bulabilirsiniz.

  Windows 10 Enterprise 90 günlük deneme sürümü kullanıcılarının, konuşlandırma ve yönetim senaryolarını, uygulama ve donanım uyumluluğunu, Windows 10 Enterprise’ın özelliklerini deneyimlemelerini öneririz.

  Windows Insider üyesi olarak, 29 Temmuz 2015’ten sonra Windows 10 Enterprise’ı kullanabilir miyim?

  Windows 10 Insider 1 Ekim 2015’te sona erecek. Insider Preview kullanıcılarına 15 Eylül 2015’ten itibaren, işletim sistemlerini yenilemelerine yönelik bildirimler göndereceğiz. 1 Ekim itibariyle temiz bir Windows 10 kurulumu, Windows 10 Enterprise 90 günlük deneme sürümü veya eski işletim sisteminizi kurmanız; programlarınızı ve verilerinizi yeniden yüklemeniz gerekecek.

  Windows 10 için ISO dosyaları kullanılabilir durumda mı?

  Evet, ISO dosyaları kullanılabilir durumda. Yazılım indirme sayfasındaki medya oluşturma aracını, aşağıdaki durumlarda kullanabileceğin bir ISO oluşturmak için kullanabilirsin:

  • Kutu veya OEM Windows 7 veya Windows 8.1 lisansına sahipsin ve Windows 10’a yükseltme teklifinden yararlanmak istiyorsun.
  • Mağazadan Windows 10 kutu lisans satın aldın.
  • Windows 10’un önyüklü olarak geldiği bir bilgisayar satın aldın.

  Toplu lisans anlaşması ile lisanslanan bilgisayarlar için, ISO dosyalarını Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi’nde bulabilirsiniz.

  Windows 10 için hangi konuşlandırma araçları kullanılabilir durumda?

  • Microsoft Deployment Toolkit (MDT) 2013 Update 1, Windows 10 desteği ile gelmektedir. Önizleme için Microsoft Connect üzerinde abonelik oluşturabilirsiniz.
  • System Center Configuration Center, Configuration Manager 2012 ve 2012 R2’nin hizmet paketleri ile güncellendi ve Windows 10 desteği getirildi.
  • Ayrıca System Center Configuration Manager ve System Center Endpoint Protection Teknik Önizleme 2’yi de TechNet Deneme Merkezi’nden indirerek deneyebilirsiniz.
  • Yeni bir disk görüntüsü olmadan Windows 10 cihaz yapılandırabilmenize olanak sağlayan Provisioning Package’ları oluştururken kullanabileceğiniz Windows Imaging ve Configuration Designer (ICD)’ı da içeren, Windows 10 için Windows Assessment and Deployment Kit (Windows ADK) RC sürümünü indirebilirsiniz.

  Windows 7 veya Windows 8.1 bilgisayarları yeni bir disk görüntüsü kullanmadan yükseltebilir miyim?

  Windows 7 ve Windows 8.1 kurulu bilgisayarlar, yeni bir disk görüntüsü kullanmaya gerek kalmadan doğrudan yükseltilebilirler. Bu süreç, System Center Configuration Manager kullanılarak, işletim sistemi konuşlandırma görevi ile yönetilebilir. Ayrıntılı bilgi: System Center 2012 R2 Configuration Manager’da Windows 10 yükseltmesi nasıl yapılır

  Aygıtlarım için uygun olan Windows 10 Enterprise sürücülerini nereden bulabilirim?

   Birçok cihaz için sürücüler Windows 10’da otomatik yüklenecek ve ek bir işleme gerek kalmayacak.

  • Bazı cihazlarda Windows 10, gerekli sürücüleri yükleyemeyebilir. Sürücüleriniz otomatik olarak yüklenmediyse, donanım üreticinizin destek sayfasından, aygıtınız için yayınlanan sürücüyü indirebilir ve elle yükleyebilirsiniz. Windows 10 sürücüsü henüz yayınlanmadıysa, Windows 8.1 için yayınlanan en güncel sürücünün Windows 10 için de çalışması beklenmektedir.

  Bir uygulama veya cihazın Windows 10 ile uyumlu olduğunu nasıl öğrenirim?

  Windows Uyumluluk Merkezi, uyumluluk bilgilerinden oluşan bir veritabanıdır. Cihazınızı veya uygulamanızı burada aratarak, diğer kullanıcılar tarafından verilen bilgileri görüntüleyebilirsiniz.  Ayrıca geri bildirimde bulunabilir, cihazların ve uygulamaların uyumluluğunu oylayabilir ve bu şekilde diğer Windows kullanıcılarına yardım edebilirsiniz.


  • Değiştirilmiş Tür Burak ORDU 29 Temmuz 2015 Çarşamba 11:51
  • Değiştirilmiş Tür Burak ORDU 29 Temmuz 2015 Çarşamba 11:51
  • Düzenleyen Burak ORDU 29 Temmuz 2015 Çarşamba 19:58
  29 Temmuz 2015 Çarşamba 11:10