none
veri tabanında girilen kayıdı arama RRS feed

Tüm Yanıtlar

 • Ayrı bir tablo tutarak, kullanıcı programına login olduktan sonra, o tabloya KullaniciID ve GirisTarihi'ni insert edebilirsin.

  İletişim

  14 Aralık 2018 Cuma 16:36
  Moderatör
 • benim kontrol etmekten kastım şu idi. programda bir tane admin var bir de kullanıcılar var , bu kullanıcılar da sqlde bir tabloda kayıtlı. adminin yetkisi sınırsız ancak kullanıcıların sınırlı. benim yapamadığım kısım giren kişinin kullanıcılar tablosundaki kayıtlılardan olup olmadığı kısmı

  oguzhan pekinalp

  14 Aralık 2018 Cuma 18:15
 • SELECT * FROM users WHERE username='uname' AND password='pass' gibi bir sorgu çalıştırıp sonuca bakman gerekiyor, eğer dönen bir veri yoksa kullanıcı ya yoktur ya da şifresini yanlış girmiştir. Bu yüzden önce SELECT * FROM users WHERE username='uname' şeklinde bir sorgu çalıştırılır, eğer dönen bir veri varsa kullanıcı sisteme kayıtlıdır ve yukarıdaki sorguyu da yapıp şifrenin yanlış olup olmadığını kontrol edersin.

  Uygulaman web ortamında çalışıyorsa session veya cookie'den yararlanabilirsin. İstamci tarafında çalışıyorsa veritabanına giriş tarihini kaydedip belirli aralıklarla bu tarihi şimdiki tarihle kıyaslayıp beklenen süre aşılmışsa giriş tarihi veritabanında sıfırlanıp giriş ekranına kullanıcı yönlendirilir.


  TR| Sorunuzun yanıtı bu ise "Yanıt Olarak Öner" olarak işaretleyin, eğer faydalı bir yorum ise "Oy Ver"erek forumun işleyişine katkıda bulunabilirsiniz. EN| If this is the answer to your problem, mark "Propose as Answer" and if it is helpful, you can contribute to the workig of the forum by "Voting".

  14 Aralık 2018 Cuma 19:33
 • peki bunun textboxa yazılan girdiyle aynı olup olmadığını nasıl karşılaştırıcam.biraz kafamın karıştığı yer orası.


  oguzhan pekinalp

  25 Aralık 2018 Salı 10:27