none
Windows 10 pro 64 Bit Kullanıyorum RRS feed

 • Soru


 • Amd Radeon R5 M320 kullanıyorum 2gb

  8GB ramim var 

  donanıma ayrılmış bölüme baktığımda 3150 MB yazıyor performansta çok büyük düşüşler var 

  bunun hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim

  ayrıca bios ayarlarına baktım chipset ayarı falan da yok msconfigden de denedim olmadı 

   

  20 Ocak 2020 Pazartesi 09:00

Tüm Yanıtlar

 • performans düşüsü sebebleri, disk hataları olabilir., chkdsk /f /r C: komutu ile cmd yönetici çalıştırdan disk hatalarına karşı denetleyiniz. disk birleştirme performansınızda faydası olaçaktır. görev yönetici başlangıç seceneklerinden aktif olmasını istemediğiniz gereksiz başlangıc yapan uygulamaları kaldırabilirsiniz. gizlilikten ve arka planda çalışan uygulamaları ayarlar ve defender kullanıyorsanız windows güvenliği hariç hepsini kapatınız. ikisinide kapatabilirsiniz. fakat ayarlara ve güvenlik ayarlarına girerken hızlı olması için çalışmasını tercih ediyorum.

  sürücü güncelleştirmeleri performans acısından bulabilirseniz faydası olaçaktır.

  dism /online /cleanup-image /restorehealth
  sfc /scannow       komutları bilgisayarınızı uzun zamandır kullanıyor iseniz , faydası sistem dosyaları bozulmasına karşı faydası olaçaktır. ve hataların giderilmesi ile performansınızda düzelme olaçaktır.

  denetim masası , sistem ,  gelişmiş sistem ayarları, gelişmiş ayarlardan , en iyi performansı secip,  sonra ekran yazı tipi kenarlarını düzelt ve simgeler yerine küçük resimler göster, secenekleri bilgisayar performansı için sectiğim iki özellik hariç diğerlerini pasif hale getiririm. bilgisayarınızın bıos yapılanmasında hdd yapılanmasını ıde olması,  donanımınız achı modu destekliyorsa performans düşüklüğüne sebep olaçaktır. achı modunda performansı bilgisayarın daha iyidir.   sysprep   ilk deneyim genelleştir seceneği ile bilgisayarınız yeniden başlatma seceneği ile bıosa girip , achı moduna alabilirsiniz. süreci kacırırsanız 3 hakkınız var, ben hiç 3 kadar ilerlemedim.  bu işlem sonrası sizden yeni kullanıcı oluşturmanız istenecektir. ilk kurulum gibi yapılandırma  yapacaksınız. daha sonra eski kullanıcı ile oturum acıp, diğer kullanıcıyı silebilirsiniz. 

  1 Eylül 2020 Salı 19:22
 • merhaba

  sorununuzla ilgili olarak şu adımları uygulayın eger bilgisayar üreticiniz ekran kartına ayırdı ve bu değiştirmeye izin vermiyorsa regedit bios vb yapacak fazla seçenek bulunmuyor 

  Kullanılabilir ram miktarı sorunu ve çözümü :

  https://www.youtube.com/watch?v=elWGV-wr8J8

  umarım sorununuz çözülür

  kolay gelsin

  11 Eylül 2020 Cuma 16:46