locked
windows 8 domain user yetki problemi RRS feed

 • Soru

 • Merhabalar,

  Şirketmizde domain yapısı kullanıyoruz. windows 7'de tüm kullanıcılara local admin yetkisi verip bilgisayarında istedikleri gibi çalışmalarını sağladık. daha sonra windows 8'e geçiş yaptık ve yine tüm kullanıcılara aynı yetkiyi verdik. ancak windows 7'de domain user oturumunda çalışan programlar windows 8'deki domain user ortamında çalışmadı. fakat bu program(lar) windows 8 local adminde sorunsuz çalışmakta. Acaba windows 8 de domain user'ı local admin olarak eklemek istediğimizde windows 7'de yaptıklarımızdan daha farklı bir şekilde mi eklemek gerekiyor?

  20 Mart 2013 Çarşamba 11:08

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bu bahsettiğiniz problemde aldığınız herhangi bir hata mesajı var mı eğer paylaşırsanız daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.Ek olarak domain admin olarak deneyebilirsek birde bunun sonuçlarını paylaşabilirsiniz.Son olarak Windows 7 den Windows 8 e geçiş upgrade olarak mı yoksa temiz kurulum clientlar da aynı problemle karşılaşıyormusunuz?

  İyi Çalışmalar

  Engin Yükselen


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  İletişim : enginyukselen[at]hotmail[nokta]com

  20 Mart 2013 Çarşamba 14:13
 • Merhabalar,

  Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Ekte 2 adet ekran görüntüsü paylaştım. "levent.sezerOpenVPN.jpg"deki Access Denied hatasını windows 7 de almamıştık. Ama windows 8'de böyle bir hata var. Windows 8'e temiz kurulum yaparak geçtim. Program local adminde nasıl çalışıyorsa domain adminde de o şekilde çalışıyor. 

  21 Mart 2013 Perşembe 09:33
 • Merhaba,

  Ekran görünütülerinden anlaşıldığı kadarıyla, Windows'a route yazılamıyor ve fail alıyorsun.Local Admin yetkisinin yeterli olması gerekiyor ancak deneme amacıyla Local Admin dışındaki yetkili farklı bir grup ile durum nedir.

  Ek olarak Windows 8'de User Account Control'u kapatalım.


  www.serhadmakbuloglu.com

  21 Mart 2013 Perşembe 13:06
 • Merhaba,

  local admin dışında admin yetkisine sahip bir tek domain adminimiz var. bu programı orada sorunsuz çalıştırıyorum. UAC'yi kapatmaktan kastınız "never notify" ise zaten yaptığım ilk iş o. Şimdi bir bilgisayara format atacağım, formattan hemen sonra domaine alıp gerekli işlemleri yaptıktan sonra bir tek OpenVPN'i kuracağım. sonucu paylaşırım.

  Teşekkürler.

  21 Mart 2013 Perşembe 14:46
 • Merhaba,

  Maalesef başarılı olamadım. Pc ye format atıp domaine dahil ettikten sonra programı domain adminde kurup standart kullanıcıya da admin yetkisi verdim. admin yetkisi verdiğim standart kullanıcı ile oturum açıp denedim ancak yiye aynı hatayı aldım. Dediğim gibi, program local adminde veya domain adminde sorunsuz çalışıyor.

  21 Mart 2013 Perşembe 16:29
 • Standart kullanıcıya domain admin yetkisi verip deneyebilirmisin?Administrator dışındaki farklı bir domain admin kullanıcısı ile çalışıyormu test edelim.

  www.serhadmakbuloglu.com

  23 Mart 2013 Cumartesi 08:30