locked
nVidia harici ekran kartı sorunu RRS feed

 • Soru

 • Laptopımda intel (onboard) ve GT550M ekran kartları bulunuyor. Sorunum şu ki pcnin şarj soketi değişiminden sonra(asus yetkili serviste yapıldı) her zaman intel ekran kartında çalışmaya başladı. Pcdeki tüm sürücüler en son sürüme güncel durumda. sistem derecelendirilmesi yaptığımda harici ekran kartı sorunum olmadan önceki verilerin aynısını alıyorum. intel ekran kartını iptal edip sadece hariciyi aktif etmeyi denedim ancak ekran kararıyor ve anlayacağınız üzre harici ekran kartına geçiş yapmıyor. çeşitli programlarla denemelerimde harici ekran kartım görünüyor ancak aktif olmuyor. sizce sorun donanımsal mı ya da yazılımsal mı? Çok acil çözüm önerilerinizi bekliyorum.
  • Taşıyan Burak ORDU 7 Aralık 2013 Cumartesi 09:34
  6 Aralık 2013 Cuma 16:17

Yanıtlar

 • Merhaba;

  Sorununuz NVidia driver'larından kaynaklanıyordur. Çünkü NVidia performans gerektiren durumlarda kendini aktif hale getiriyor. Gerektirmeyen durumlarda Intel'i kullandırıyor.

  NVidia'nın yazılımında aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz ekran mevcut.Burada otomatik seç yerine NVidia'yı seçip Uygula demeniz gerekiyor. Böylelikle sürekli NVidia kullanılmış olacaktır.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft urunleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ucretsiz sunmaktadır. Bu icerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi bir sorumluluk ustlenildiği anlamına gelmez. Iletişim: barissaritas[at]windowslive[nokta]com

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Burak ORDU 12 Aralık 2013 Perşembe 09:07
  7 Aralık 2013 Cumartesi 07:20