locked
Hayallerimden gerçekliğe MİCROSOFT RRS feed

 • Soru

 • Öncelikle Merhaba;

  Küçüklükten beri bir şeyleri yapmayı 0 dan yaratmayı seviyorum, ilgi duyuyorum. Bilgisayarla'da küçük yaşta tanıştım ve tanıştığım o ilk andan sonra benim işim bu dedim tabi o zamanlar, televizyonlarda Vs. gördüğüm "Hacker"(bkz: Beyaz şapkalı, Siyah şapkalı ,Gri şapkalı) lar ilgimi çekiyordu o siyah ekrandaki kodlar... Sonra yaşım ilerlediğinde bu sektöre detaylı bir göz atmak istedim.. Kimler tarafından yön veriliyor kimler bu işin patronu ve  Zirvede Microsoft vardı... Hayaldi başta şimdi ise hedefim ki tesadüftür ki ailemden bir kişide Microsoft'a geçti orada çalışmaya başladı. Benim içim dahada kıpır kıpır oldu diyebilirim.. Kısaca size Bu işe ne kadar hevesli ve ne zamandır ilgi duyduğumu anlatmak istedim ki cevap verirken beni tam olarak anlaya bilin diye umarım sıkmamışımdır.

  Bunun yanında lise olarak Meslek lisesi/Bilgisayar programcılığı seçtim, bu sene bitirdim(Meslek dersinde C# ı Öğretmen derse girerdi dersi ben anlatırdım çok çok iyi bildiğim için değil eğitim kalitesi vs. faktörler) ve benim açımdan üniversitenin hiç bir önemi yok Çünkü Orta doğu teknik üniversite sini bitirmiş ancak yazılımın y sinden bi haber insanlar tanıdım... Ancak Microsoft'un da üniversiteye önem verdiğinin farkındayım, Bunun yanında Yabancı dil de eksiklerim var ve bunlar için sürekli çalışıyorum..

  Bu arada 17 yaşındayım 14 Eylülde 18 yaşıma gireceğim, bazı ailevi durumlar yüzünden son 9 aydır internet'im olmadığı için hattımdan internet paketi yapıp(sınırsız) o şekil de projelerime çalışıyorum Bu zamana kadar küçük ve resmi olmayan çok proje yaptım oynadığım online oyunlar için küçük programlar, Kendime özel programlar  yazdım ancak bilgimi geliştirmek istiyorum bunuda bu dili Yaratan şirkette yapmak istiyorum

  Gelelim sizlere olan soruma 1-) Üniversiteye gitmek yerine 6 senemi yazılım ve Dil kurslarına gitsem ve kendimi geliştirsem ginede okumama gerek varmı girebilmem için

  2-) kendimi Microsoft a kanıtlayabilmem için ne gibi şeyler yapmalıyım(Açık akedemiye üyeyim ancak internet sorunum yüzünden pek verimli çalışamıyorum)

  3-) Sizlerin bana özellikle şu şu dilleri öğrenin demenizi isterim (sanırım en ağırlıklı imkan şuan çin ce)

  4-) Yazılım dilleri açısından öncelikle C yi bilmem gerektiğini biliyorum bunun yanında önerilerinizi rica ediyorum

  5-) Eskişehir'de yaşıyorum ve burası yazılım açısından geri kalmış bir şehir malesef Bir kaç arkadaşımla anca bişiler yapmaya çalışıyoruz.

  6-) Veri yapılarını ve algoritmaları çok iyi kavraya bilmem için ne yapmalıyım

  Vaktinizi ayırıp değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. İYİ ÇALIŞMALAR...

  Hedefim her zaman "Hayatı kolaylaştırmak için yaratmak

  31 Temmuz 2015 Cuma 11:40