none
Exchange Takvim Paylaştırma / Anımsatıcı Problemi RRS feed

 • Soru

 • Merhaba,

  Exchange 2007 Kurulu sistemde, Outlook 2013 versiyonları kullanmaktayız.

  Outlook tarafında yeni bir takvim oluşturup bu takvimi kişilere paylaştır diyerek, ilgili 3-4 kişiye takvimi gönderdim ve bu kişiler'de takvimi kabul ederek kendi Outlook'larında takvimi görüyorlar ve üzerinde değişiklik yapabiliyorlar bu değişiklikleri de herkes görebiliyor. Yani paylaşım kısmında hiçbir problemimiz yok.

  fakat problem anımsatıcı kısmında...

  Anımsatma özelliği sadece takvimi ilk oluşturan kişide çalışıyor. Diğer kişilere bir anımsatıcı gitmiyor. Takvim Outlooklarında gözükmesine ve ilgili randevu da o takvimde gözükmesine rağmen.

  Bu şekilde, herkese o takvime eklenen randevu ile ilgili anımsatıcı bilgisinin gitmesi için takvimi başka bir şekilde oluşturmak mı gereklidir, yoksa ne yapılmalıdır ?

  Teşekkürler,

  8 Haziran 2015 Pazartesi 11:07

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Konu benim de ilgimi çekti. Biraz araştırdım. Paylaşılan takvimde diğer kişilere de hatırlatıcı göndermek için o kişilerin paylaşılan takvimdeki olaya davet edilmeleri gerekiyor. 

  Delegasyon ile takvimdeki olaylardan haberdar edilebiliyor fakat gene hatırlatıcı için aynı öğrenin kişinin kendi takviminde de yer alması gerekiyor.

  https://community.office365.com/en-us/f/158/t/188216


  MCT

  25 Haziran 2015 Perşembe 22:49