none
efs şifreleme sorunu (Bitlocker kurtarma şifrem var)

  Genel Tartışma

 • Merhaba Efs ile şifrelediğim dosyalarımın kurtarma anahtarını buldum nasıl giriliceğinide buldum ancak hata veriyor.

  Ayrıca şifreleme sürücüde değil D:\ sürücüsünde "Resimlerim adlı klasörde var yanlızca diğerlerine giriş yapabiliyorum.Sanırım bunun sebebi şifreleme yaptığım sırada işlemin yarıda kesilmesinden kaynaklanıyor ama sonuç aynı resimlerim klasöürne ulaşamıyorum şifre ise nasıl girilir tam olarak bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

   

  http://imageshack.us/photo/my-images/199/ekrntszu.png/


  • Taşıyan Serkan Bark 01 Ağustos 2011 Pazartesi 08:46 Windows 7 sorusu (Gönderen:Windows Server Forumu)
  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 04 Ağustos 2011 Perşembe 07:55
  31 Temmuz 2011 Pazar 17:22

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Yunus Bey,

  İşletim sisteminzi belirtebilirmisiniz acaba?

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  01 Ağustos 2011 Pazartesi 06:16
 • İşletim sistemim Windows 7 64 bit Service Pack 1.Bu arada dün oldukça uzun süre internette araştırma yaptım sanırım efs ve bitlocker birbirinden farklı.Benim sorunumsa tam olarak şu D: deki "Resimlerim" klasörüne girdiğim zaman klasör açılıyor ancak fotoğraflar açılmıyor ve şu uyarıyı veriyor "Dosyanın bulunduğu konuma erişme izniniz olmadığı için ,Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi bu resmi açamıyor".Önizlemede yok ayrıca Resilerin altındaki isimler yeşil yazılı.

  http://imageshack.us/photo/my-images/29/ekrnts2.png/

   

  Benim buna sebep olablicek yaptığım şey ise şu.Dosyalarımı bitlocker ile şifrelemeye çalıştım işlem yarıda kesildi.Format atmadan önce bi sorun yoktu ancak sistemim çökünce format atmak zorunda kaldım şifreli dosyalarda sorun çıkacağı aklıma gelmemişti elimde şu an bulunan tek şey ise bana verdiği .txt dosyası içeriğinde şifreler var.Elimde herhangi gibi bi sertifika yok.Denediklerim ise şunlar;Dosya sağ tık özellikler güvenlik sekmesindeki herşeyi administraör olarak ayarlayıp oturumu administratör olarak yeniden açtım sonuç değişmedi,Bilgisayarı güvenli kipte açıp aynı şeyleri denedim yine olmadı,ilk mesajımdaki gibi bitlocker sürücü şifresini açmayı denedim yine olmadı zaten sürücüde sorun yok yanlızca klasör açılmıyor,Advanced efs adlı programı denedim hiç bi işe yaramadı sanırım o sertifikayı bulup çözüyo dediğim gibi bende sertifika yok.Acaba diyorum yen bi sertifika oluşturup içeriğine bendeki mevcut şifreyimi koymak gerekiyo.Aklıma gelen tek şey bu çünkü.

   

  01 Ağustos 2011 Pazartesi 08:34
 • Merhaba Yunus Bey,

  MS Client ailesi işletim sistemleri, Office, IE, MSE gibi platformlar için MSAnswers forumlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede Windows 7 ile ilgil sorununuza çok daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  01 Ağustos 2011 Pazartesi 08:46
 • Merhaba Yunus Bey;

  Dosyalarınız ve klasörleriniz yeşil renkte güründüğüne göre siz bitlocker ile değil EFS şifreleme ile şifreleme yapmışsınız. EFS şifreleme sonucu elinizde şifreleme yaptığınız windows kullanıcısının sertifikası olmadan dosyaları açabilmeniz ya da kurtarabilmeniz mümkün değildir. İnternet üzerinde bazı 3.party toollar bu işi yapabildiğini iddia etmektedir. Ancak yaptıkları şey bu sertifikayı format atılmış diskten geri döndürmeye çalışmaktır. Eğer sertifika kurtarılamaz ise yapabileceğiniz birşey yoktur.

  Bu tür şifrelemer yapılırken mutlaka Microsoft'un yaptığı uyarılar dikkate alınmalıdır. Yedeklemeler sağlam olarak tutulmalıdır.

   


  Bu cevabın size yardımcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen resmin altındaki Yardımcı Olarak Oyla butonuna tıklayınız.
  01 Ağustos 2011 Pazartesi 12:49
 • Teşekkür ederim Özgür Bey Sertifika kurtarılamaz durumda çünkü yaklaşık 1 sene önce oldu olay,üstüne 2 format attım.Neyse sağlık olsun.

  İyi Günler tekrar teşekkürler.

  01 Ağustos 2011 Pazartesi 13:07