locked
NETWORK NFS VE NTFS SİSTEMLERİ İLETİŞİM PROBLEMİ RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhaba,

  Sorunumu ayrıntılı şekilde açıklamak istiyorum. Firmammızda bir kaç ay öncesine kadar windows xp ve linux tabanlı desen programları olan bilgisayarlar vardı. Fakat xp yi Windows7 Ultimate 64 bit olarak değiştirdik. İlk kurulum yaptığımızda linuxlara bağlatı yapamıyorduk ama bu sorunu araştırıp "windows hizmetlerini aç veya kapat" bölümünden "NFS Hizmetleri" ni açıp bağlanabildik. Eskiden Linuxlara kaydettiğim dosyaları kendileri değiştirebiliyordu.Windows7 den sonra sadece okuma ve silmelerine izin veriyor üzerine yazılmıyordu. Daha sonra bunu araştırıp NFS işlemcisinden dosya izinleri bölümünden ayarları değiştirerek, üzerine yazım iznin açtım. NFS dosya sistemli olan bilgisayarlardaki problemi çözdük ama iki bilgiyarımızın ise dosya sistemi NTFS, bu bilgiyayarlarda ise üzerine yazma iznini nasıl ayarlayacağımı bulamıyorum ve çok büyük ve bir problem oluyor bizim için. Lütfen bu problemi tam olarak nasıl çözeceğimi açıklar mısınız. İyi çalışmalar.

  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 16 Ağustos 2011 Salı 08:19
  11 Ağustos 2011 Perşembe 08:42

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Windows Xp üzerinde kullandığınız programların, Windows 7 X64 ile uyumluluğu var mı?Windows 7 üzerinde UAC özelliğini kapatıp deneyebilirmiyiz.


  http://www.serhadmakbuloglu.com
  11 Ağustos 2011 Perşembe 09:23
 • Merhaba Harmancı,

  MS Client ailesi işletim sistemleri, Office, IE, MSE gibi platformlar için MSAnswers forumlarını kullanabilirsiniz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  16 Ağustos 2011 Salı 08:19