none
Exchange 2010 'da Room Mailbox hk. RRS feed

 • Genel Tartışma

 • Merhabalar,

  Room mailbox'larda   Meeting 'e davet edilen kişilerin dışında toplantının içeriğinin görülememesini nasıl sağlarım.

  NOT: diğer insanlar tarafından toplantının konusu , başlama ve bitiş saatini görülebilsin ama içeriği görülemesin

   

   

  • Değiştirilmiş Tür Serkan Bark 21 Eylül 2011 Çarşamba 07:13
  14 Eylül 2011 Çarşamba 06:27

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Ksari,

  Kullanmış olduğunuz Exchange Server version ve service pack seviyesiniz belirtebilirmisiniz?

  Yapmış olduğunuz işlemleri adım adım yazarak ve bizimle ekran görüntüsünü paylaşarak sorunuzu biraz daha açıklayabilirmisiniz acaba?

  Örnek veriyorum, EMC (2007/2010) üzerinde Room Mailbox oluşturuyorum, Outlook yada OWA üzerinden yeni toplantı isteği oluşturup , toplantı yapacağım kişileri seçiyorum, Kaynaklar kısmında "All rooms" altından oluşturduğum Room'u belirliyorum, Konu, Konum ve toplantı içeriğini yazıp kullanıcılara gönderiyorum. Ve toplantı dışındaki bir kullanıcıda  Room Mailbox takvimini paylaştığımızda içeriği görebiliyoruz?

  Default olarak, Kullanıcılarınızda Room Mailbox Calendar'i paylaştırdığımızda "Full Access Permission" hakkına sahip olmayanlar içeriği görüntüleyemezler.

  Eğer sizi doğru anladıysam, sorunuz aslında NOT kısmında. Yukarıdaki adımları yaptığımız halde, siz Full Access Permission haklarına sahip olmayan kullanıcıaların Room Mailbox a ait takvimi eklediklerinde, Toplantıya davet edilmeyen kullanıcıların , "Açıklama" kısmı haricindeki bilgileri görebilsin istiyorsunuz?

  Biraz daha toparlamak gerekirse;

  a) Room Mailbox takvimini herkes görebilecek (defaultta kapalı)

  b) Eğer kullanıcı toplantıya davetli ise bütün içeriği, davetli değilse toplantı konusunu, başlama ve bitiş saatini görebilsinler.

  Doğru mu anladım acaba? eğer bir yanlışlık varsa düzeltin lütfen. Sizden gelecek geri dönüşe göre bir sonraki aksiyonu belirleyebiliriz.

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!
  19 Eylül 2011 Pazartesi 12:05
 • Merhaba,

  Aşağıdaki ekranda yer alan seçenekleri düzenlemek sanırım sizin için yeterli olacaktır:


  RSS Facebook Youtube Twitter Linkedin
  19 Eylül 2011 Pazartesi 12:41