locked
Bitlocker Syskey uyusmamazlıgı RRS feed

 • Soru

 • Merhaba

  Win 7 isletim sistemi kullanmaktayim Win Xp den beri bilgisayarimda extra guvenlik olsun diye syskey ile login yontemini kullanmaktayim

  Bitlocker in tanıtımından sonra uzun suredir. Sorununu yasadigim bir olayi paylasmak istiyorum

  Bilgisayarimin guvenligi icin syskey kullandigimi solemisdim bu syskey dosyasini ben flash diskimde tuttugumdan dolayi bilgisayarima flash diskimi takmadigim surece acilmasi zordu ama flash diskimin icerisindeki syskey txt dosyasinin kopyalanmasini engellemem mumkun degildi bunun icin bitlocker i denemek istedim fakat bildiginiz uzere bitlocker farkli bir dosyalama yontemi kullandigindan dolayi bilgisayar acilisinda taninmaz durumda oluyor ve soyle bir sorun cikior bitlocker ile sifreledigim flash diskin icerisindeki syskey txt dosyasini okuyamaz duruma getiriyor ve bilgisayari birakin baskasini ben dahi acamaz hale geliyorum bu durumu bir cok yerde arasdirdim fakat sanirsam bi tek bu olay benim basima geldi bu konu hakkında yardimci olabilecek birileri var mi ?

   


  16 Haziran 2011 Perşembe 14:08

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba,

  Bitlocker aynı zamanda sam database'ini de offline olarak korumaya aldığından aynı zamanda syskey kullanmak pek gerekli değil diye düşünüyorum.

  İyi çalışmalar


  Mahmut Okumus www.mahutokumus.com
  5 Ağustos 2011 Cuma 07:12
 • Merhaba Remotehelper,

  Bu durumu düzeltmek için Bitlocker ile kitlediğiniz Flash diskinizi unlock edip içindeki verilere erişebiliyorsanız, bilgisayarınızı açabilirsiniz.

  Aslında burada bir yanlışlık yapılmış, Sorunuzu ve endişenizi gayet anlıyorum fakat bu durum normal bir davranış.

  Fakat aynı durum Windows 7 için de geçerli. BitLocker için kullandığınız USB Flash'ı da şifrelememlisiniz. içerisindeki dosyalar kopyalanabilir haklısınız ve sizin de söylemiş olduğunuz gibi bunun önüne geçilmesi mümkün değil.

  Belirtmiş olduğun gibi eğer Unlok edebilirseniz drive'i içerisindeki syskey dosyalarını alabilirsiniz. Ve aslında Bitlocker ile drive i kilitlediğinizde içerisindeki herhangi bir veriyi bozmaz. Şifreyi girdiğinizde tüm dosyalar görüntülenebilir.

  Sanırım sizin sorununuz da burada? Sadece syskey için gerekli olan dosyayı bozması, doğru mu acaba?

  Teşekkürler.

   


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!


  5 Ağustos 2011 Cuma 07:37