none
Exchange Server 2010 da Yeni Oluşturduğum Mailbox Görünmüyor? RRS feed

Yanıtlar

 • Merhaba Fatih,

  Exchange Server 2010 üzerinde bir mailbox oluşturduğunuzda otomatik olarak Active Directory kullanıcısı da oluşur. Active Directory'de kullanıcılar, Exchange Management Console (Recepient Configuration / Mailbox) da kullanıcılara ait mailbox' lar görüntülenir.

  Bahsettiğiniz konu, Active Directory üzerinde kullanıcı özelliklerine girdiğinde Exchange ile ilgili olan bölümler ise, artık bu yapı değişti. Kullanıcı özellikleri ile ilgili bölümler Exchane Management Console dan , yada Exchange Management Shell den yönetebiliyorsunuz.

  Eğer, EMC üzerinden kullanıcıyı görüntülediğiniz halde Active Directory'de göremiyor/bulamıyorsanız "Active Directory Users and Computer" ekranını açalım, domain adınızın üzerinde sağ tıklayıp "Find" tıklayalım. "Name" kısmına kullanıcının adını yazalım ve aratalım. Büyük ihtimalle kullanıcıyı görüntüleyebileceksiniz.

  İyi Çalışmalar.

   


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!
  • Yanıt Olarak Öneren Serkan Bark 7 Ekim 2011 Cuma 08:42
  • Yanıt Olarak İşaretleyen Serkan Bark 9 Ekim 2011 Pazar 12:58
  7 Ekim 2011 Cuma 08:42