none
Sccm 2012 kullanıcı hesapları hakk.

  Soru

 • merhabalar.

  ccm 2012 kurulumu öncesinde sql ve diğer gereksinimleri kurdum. sccmadmin diye bir kullanıcı oluşturdum ve bunu cmm 2012 kurulu olan makinenin local administrators grubuna  ekledim buna ek olarak ccm 2012 bilgisayar hesabını da ekledim. ayrıca container oluşturup gerekli izinleride vermiştim.

  Sorun şu ccm kurulu olan makinede domain hesabında sccmadmin yada admin hesabıyla giriş yaptığımda cmm konsoluna bağlanamıyorum ya da sql management studio'ya fakat local den bir sıkıntı yok.local hesaptan devam etmesinde bir sıkıntı teşkil eder mi?

  Diğer bir konu ise clientların sccmadmin hesabını local hesaplarına eklemenin yolu restricted group la oluyor. başka bir alternatif var mıdır?

  teşekkürler

  05 Nisan 2012 Perşembe 21:45

Yanıtlar

 • Merhaba Niyazi ,

  SQL managemnet studio`ya local admin ile baglanabiliyorum demissin. Baglanip bakarmisin ustteki kisimda senin sccmadmin vs... hesaplarin var mi diye ? Eger varsa hangi DB ler uzerinde yetkili bakarmisin ? Yetkinlinine bapmak icin cm_siteismi isimli db ozelliklerindeki permissions a bakabilirsin.

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Niyazi Aygun 06 Nisan 2012 Cuma 21:38
  06 Nisan 2012 Cuma 13:57

Tüm Yanıtlar

 • Merhaba Niyazi,

  "sccmadmin hesabını local hesaplarına eklemenin yolu restricted group la oluyor. başka bir alternatif var mıdır?" için yeni bir soru başlığı oluşturabilirmisin?

  Teşekkürler.


  Microsoft bu servisi kullanıcılarına yardım etme, Microsoft ürünleri ve teknolojileriyle ilgili bilgi bankasını genişletme amacıyla ücretsiz sunmaktadır.
  Bu içerik olduğu gibi benim tarafımdan hazırlanmış olup Microsoft tarafından herhangi gibi bir sorumluluk üstlenildiği anlamına gelmez.
  Facebook Üzerinden Takip Et!
  Twitter'da Takip Et!

  06 Nisan 2012 Cuma 06:38
 • Serkan bey tekrar merhaba.,

  diğer sorun hakkında bir bilginiz var mı peki?

  bu arada forumda ayın en çok soru soran elemanı ünvanını alabilirim sanırım:))

  yani sccm 2012 ye bağlanırken domain sccmadmin ya da administrator yetkisiyle consola bağlanamıyorum. Sql mgmt studio ya da aynı şekilde domain admin hesabıyla olmuyor, giremiyorum fakat bunada local hesapla girebiliyorum yani localden sıkıntısız bağlanabiliyorum. Local den işlemleri yapmanın bir sakıncası var mıdır yoksa eksik olan, gözden kaçırdığım bir nokta mı var?

  teşekkürler,

  06 Nisan 2012 Cuma 07:42
 • Merhaba,

  SCCM Console üzerinde Security Rights kısmında kullanıcıları yetkilendirdiniz mi acaba?


  Mikail NAZLI

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Niyazi Aygun 06 Nisan 2012 Cuma 12:09
  • Yanıt İşaretini Geri Alan Niyazi Aygun 06 Nisan 2012 Cuma 12:09
  06 Nisan 2012 Cuma 11:23
 • Tekrar merhabalar,

  console üzerinde bir yetkilendirme yapmadım. System Management containeri üzerinde gerekli yetkilendirmeleri yaptım sadece. Ayrıca sccm 2012 kurulu pc hesabı için delegation yapmıştım. Security rights kısmında nasıl bir yetkilendirme yapılacak?

  06 Nisan 2012 Cuma 12:11
 • Merhaba tekrar,

  Bu alandan çok detaylı yetkilendirme yapabilirsiniz. Remote' dan console ile bağlantıda problem yaşamanızda bununla ilgilidir muhtemelen. Denemek amacıyla bir kullanıcıyı burada ekleyerek tüm hakları verim ve sonra console ile bağlantıyı deneyin derim. Probleminiz çözülürse yetkilendirmeleri istediğiniz gibi düzenleyerek yapabilirsiniz.


  Mikail NAZLI

  06 Nisan 2012 Cuma 12:37
 • Merhaba Niyazi ,

  SQL managemnet studio`ya local admin ile baglanabiliyorum demissin. Baglanip bakarmisin ustteki kisimda senin sccmadmin vs... hesaplarin var mi diye ? Eger varsa hangi DB ler uzerinde yetkili bakarmisin ? Yetkinlinine bapmak icin cm_siteismi isimli db ozelliklerindeki permissions a bakabilirsin.

  • Yanıt Olarak İşaretleyen Niyazi Aygun 06 Nisan 2012 Cuma 21:38
  06 Nisan 2012 Cuma 13:57
 • problemin kaynağını belirtmekte fayda görüyorm. Sql 2008 r2 kurulumunda eğer ki local hesapla işleme tabi tuttuysanız,yani kurulum hesabı. bilin ki domain admin yetkisi de olsa console açılmıyor. bundan dolayı yapılması gereken sql mgmt studio yu açıp new login den domain kullanıcınızı eklemek ve sonraki aşama olarak bu kullanıcıyı sysadmin olarak işaretlemektir.

  "No pain No gain" acı yoksa kazanç yok arkadaşlar. biraz uğraşmak gerekiyor.

  Barış Hocam tekrar tekrar size sonsuz teşekkürler. :))

  Mikail hocam sizede sonsuz teşekkürler...


  06 Nisan 2012 Cuma 21:43
 • Sorunun çözüldüğüne sevindim Niyazı , no pain no gain'e katılıyorum :)

  06 Nisan 2012 Cuma 22:52
 • teşekkürler hocam. Sanırım sizde pek uyumuyorsunuz :)

  İyi geceler

  06 Nisan 2012 Cuma 23:50