none
Exchange - EMClient RRS feed

 • Dotaz

 • Dobrý den, měl bych takový obecnější dotaz. V rámci přechodu na nový mailserver Exchange Online uvažujeme místo Outlooku v historické verzi 2010 nasadit EMClienta ... Máte někdo zkušenosti s reálným provozem ? Testy kde mám pár desítek emailů mě proběhli, ale když jsem vyzkoušel EMClienta na poště 10GB(40 tisíc emailů), tak EMClient vykazoval chyby synchronizace, dablování emailů ... Outlook tento problém neměl.

  Vyzkoušel jsem dva způsoby na našem stávajícím mailserveru  :
  1) načíst vše pomocí IMAP do EMKlienta (chyby synchronizace, připojení)
  2) naimportovat z PST a zesynchronizovat (maily zdablované, někdy ztriplované, opět chyby synchronizace a připojení)

  Věc řeším s podporou, ale zajímá mě zda vůbec jít touto cestou, zda někdo EMClienta používá, nebo je nejlepší Outlook v novější verzi (pro Exchange Online) ...

  Děkuji !


  středa 4. května 2022 13:00

Odpovědi

Všechny reakce

 • Obavam se, ze zkusenosti tady nesezes.
  My jedeme v MS produktech, proc si pridelavat praci :) Ano, stoji to penize.

  Nema vyrobce vlastni diskuzni fora?

  čtvrtek 5. května 2022 9:36
 • Zkušenost nemám - proč si přidávat starosti s alternativními klienty, když existuje funkční Outlook :-)

  Každopádně jak slyším IMAP, tak si nejprve ověř, jestli ten klient vůbec bude použitelný po říjnu letošního roku. Microsoft totiž od října začne z bezpečnostních důvodů blokovat protokoly využívající basic authn, mezi které se typicky řadí IMAP a POP3, velmi často EAS. Aby tvá snaha nebyla úplně zbytečná... Viz oficiální článek Basic Authentication Deprecation in Exchange Online – May 2022 Update - Microsoft Tech Community


  čtvrtek 5. května 2022 15:05
 • Sice p. Prágl napsal, že jedeme v MS produktech, ale i tak si dovolím reagovat.

  Pokud jsem někdy migroval poštu, mezi různými mail servery, (EX2010 -> 2016, něbo něco jiného) nikdy jsem to nedělal Outlookem, ale nějakým externím toolem, poslední roky s Aid4Mail, a vždy na první dobrou.

  Ohledně používání EMClienta s EX, tak mám pár firem, kde to takto používají; cca. 20 lidí má Office, a cca 70. lidí dalších Office nemá vůbec, tak jedou poštu právě s EMClientem (žádný IMAP), už cca. 8 let, vše naprosto bez jedinného problému.

  Dále v jiné organizaci jsme nahradili Outlooky EMClientem z toho důvodu, že pokud měl uživatel 3-5 mailboxů, a některé chránky měly i několik desítek GB, tak Outlooku permanentně kolaboval profil, musel se vytvořit nový a nastavit ho, a tak pořád dokola. S EMClientem od té doby (cca. 2 roky) bez jedinného problému. On totiž nepoužívá .pst, a tam je kámen úrazu. Zrovna cca. před pár měsíci jsem zkoušel Outlook 2021 a naprosto stejné problémy.

  Neznám váš usecase, ale pokud jde o poštu, kalendáře, poznámky, atd, tak za mě chybu neuděláte.

  Moderátorům omluva za odbočku mimo MS.

  O.V.

  středa 11. května 2022 16:07
 • PST ve spojeni s Exchange? Pak asi nerozmumim.
  Spravne nastaveny Outlook ve spolupraci s Exchange zadny PST nepouziva. Data jsou ve schrance. Maximalne resime OST - cache.

  Migrace dat mezi verzemi Exchange opet bezne nepouziva Outlook, pouziva se standardni mechanismus presunu schranek/dat. A ze mam spoustu migraci za sebou  - 2003-2007, 2007-2010, 2010-2016, 2013-2016, 2010-365, 2013-365, 2016-365 atp... Neresim to Outlookem a nepotreboval jsem nikdy zadny nastroj treti strany. Vetsina migracnich postupu je jasne pospana.

  Urcite lze spoustu veci resit tisici ruznymi zpusoby a nikomu nebereme/nazazlivame, ze nekdo chce pouzivat EMClienta. Ale ta debata proste nepatri sem

  A ani problemy s naslednym pouzivanim.

  P.S. IMAP rekl Lukas Beran :) Ja vim, ze EmClient pouziva jiny protokol. Otazkou je, jak dlouho to vydrzi proti 365 prostredi.  Na to bohuzel odpoved neexistuje.  středa 11. května 2022 20:23
 • Ono je v principu úplně jedno, jestli je to POP3, IMAP, EAS nebo EWS (který evidentně používá EM Client). Ve výsledku jde jen o to, jestli se používá basic authn nebo modern authn - protože i EWS může fungovat jak na basic authn, tak i modern authn a jde o to, jaký typ ověření ta aplikace skutečně využívá. A to jsem letmo na webu EM Client nikde explicitně uvedené nenašel. Takže by tak jako tak bylo vhodné ověřit, jaký typ ověřování se používá. To lze zjistit jednoduše z Azure AD sign-in logu nebo prostě tím, že basic authn na EXO natvrdo zakážeš a uvidíš, co se rozbije - protože to co se rozbije se pak definitivně rozbije v říjnu.

  Mimochodem, z těch všech současně podporovaných EXO protokolů je striktně modern authn pouze OWA a MAPI - vše ostatní může fungovat na modern authn, ale stejně tak může fungovat i na basic authn a záleží na dané aplikaci, jaký typ ověřování použije. A standardně se doporučuje povolit pouze první 4 protokoly pro běžné uživatelské účty, při striktních požadavcích na bezpečnost se povolují pouze první dva - tedy bez EWS...

  čtvrtek 12. května 2022 6:36
 • Napsal jsem PST, ale myslel OST, to máte pravdu.

  Ohledně migrací EX, tam záleží na tom, u koho to provádíte, ne všichni jsou ochotni platit migrace z 2010 na 2019 postupně, to tak prostě je.

  čtvrtek 12. května 2022 8:39
 • Dobrý den všem moc děkuji, podle všeho je problém v nekompatibilitě EMC+AVG. Doporučili mě po dobu synchronizace vypnout AntiVir. Nicméně osobně používám v rámci testu EMC na pop3 asi  dva týdny a kolabuje tak 2x denně na poště asi 10GB dat ... Přejdeme na ten Office 2021...
  středa 25. května 2022 12:21
 • Nevim, je-li AVG nejlepsi volba MP
  středa 25. května 2022 13:43
  Moderátor
 • Pokud používáš Windows, proč nezůstaneš prostě u zabudovaného Microsoft Defender? Je zdarma, je funkční, je kvalitní a nezpůsobuje žádné problémy - vůbec o něm nevíš.
  čtvrtek 26. května 2022 7:05
 • Ostatně to také nemusí být postupně. Pokud stavíte nový Exchange, je to vždy migrace obsahu databází tohoto Exchange. Pokud to zpětně synchronizujete z lokálních klientů, tak za mne až příliš mnoho práce. Limity na práci s OST nebo PST narazíte tak či tak, pokud je schránka příliš veliká. Ale neznám nic lepšího než nativní synchronizaci Exchange a MAPI klient. Pokud máte Exchange Online, zkusil bych Microsoft 365 Apps for Enterprise, ušetříte si práci.
  neděle 3. července 2022 18:19
  Vlastník