none
Po aktualizaci 1903 nefunguje nabídka START, Edge, hlavní panel RRS feed

 • Dotaz

 • Na několika stanicích proběhla aktualizace na verzi 1903. Vše vypadalo funkční, ale po několika dnech se začaly objevovat chyby (zřejmě v souvislosti s další aktualizací KB4512508 ze dne 13. 8. 2019).

  Projevy: po kliknutí na START se nic neděje (ani levým, ani pravým tlačítkem), teprve po chvíli se objeví okno "Kritická chyba". Dále nereaguje ikona MS EDGE (ani na ploše, ani na hl. panelu), nefunguje rozbalení ikon v system tray.

  Podle různých rad jsem už zkusil:

  - odinstalovat KB4512508

  - sfc /scannow

  - dism /online /cleanup-image /restorehealth

  - Get-appxpackage -all *shellexperience* -packagetype bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + “\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml”)}

  Přihlášení pod doménovým administrátorem se chová správně, zde vše funguje.

  Přihlášení pod jakýmkoliv (i zcela novým) uživatelem ale funguje s výše uvedenými problémy. Navíc zcela novému uživateli chybějí i některé výchozí ikony na ploše. Jakoby se mu vytvořil poškozený profil.

  Existuje, prosím, nějaké oficiální doporučení od MS, jak toto opravit? Na webu je spousta zaručených rad (viz výše), ale nic z toho nepomáhá.

  PC jsou napojeny do WSUS, ale ani to nepomohlo. Testovací stanice fungovaly správně, k problémům došlo až po několika dnech, kdy byla zmíněná aktualizace puštěna na ostro. Její odebrání ale problém nevyřešilo.

  Děkuji. Zdraví Martd


  mart

  středa 4. září 2019 7:35