none
Windows po vypnutí nevynuluje Uptime čas ve správci úloh RRS feed

 • Dotaz

 • Zdravím,

  používám ntb Dell na Win10 home + domácí server na WHS2011, na kterém běží Lights-out addon pro vypínání serveru v nečinnosti.  Vše fungovalo v pořádku, najednou se server přestal vypínat při nečinnosti (vypnutí notebooku přes noc).  Při delším zkoumání jsem zjistil, že při vypnutí notebooku se asi nevypne úplně, protože systémový uptime pořád běží. Ve správci úloh v záložce Výkon mám uptime 23 dní.  Při klasickém restartu vše v pořádku a uptime se vynuluje.  Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Nechce se mi přeinstalovat celý systém s desítkami SW.

  Předem díky, Martin.

  středa 8. února 2017 18:26

Odpovědi

Všechny reakce

 • Zkus vypnout rychlé spouštění Windows.

  JCH

  čtvrtek 9. února 2017 11:43
 • Dodam, ze rychle spusteni je v podstate hibernace, tedy pocitac se NEVYPINA, ale hibernuje se jeho jadro. Pri restaru se provede klasicky restart. Chovani je tedy OCEKAVANE a nikoliv chyba.

  MP

  čtvrtek 9. února 2017 13:09
  Moderátor
 • Díky za odpověď, bylo to opravdu rychlým startem Win.  Můj problém s neusínaním serveru na WHS2011 to ale nevyřešilo, zkusím ještě laborovat.

  sobota 11. února 2017 11:22
 • Podívej se jestli to rozšíření nemá nějaký log, ze kterého by šlo zajistit proč server neusíná.

  Buď je ten doplněk poškozený nebo existuje nějaká aktivita která usínání brání (není připojena například televize na DLNA?).


  JCH

  sobota 11. února 2017 21:18
 • Zkoušel jsem opravdu všechno, odpojit od sitě všechny ostatní zařízení, ale bez úspěchu.

  Každopádně se stav cca po měsíci ustálil zpět do funkčního stavu, nedělal jsem nic. Nepřidával ani neodebíral nová/stávající zařízení.  

  Možná byl na vině driver nějakého zařízení, který po udpadu přestal fungovat a po dalším opět začal. 

  Díky všem za reakce.

  sobota 27. května 2017 9:14