پارتنر یا مرکز آموزش یا ساپورت شرکت مایکروسافت و امتحانات پرومتریک در ایران

 


هر روز شاهد پستهای بسیاری در فورومها یا بلاگ ها هستیم که سوال میشود
:
 

آیا مایکروسافت در ایران پارتنر رسمی دارد؟

آیا مایکروسافت در ایران مرکز آموزش رسمی دارد؟

آیا مایکروسافت در ایران ساپورت دارد یا شرکتهای داخل ایران را در زمان بروز مشکل ساپورت میکند؟

شرکتی ادعا کرده است که پارتنر رسمی مایکروسافت در ایران است، آیا راست میگوید؟

مرکز آموزشی ادعا کرده است که مرکز آموزشی رسمی مایکروسافت است، آیا حقیقت دارد؟

شرکت ما مشکل با محصولات مایکروسافت دارد، احتیاج به ساپورت شرکت مایکروسافت در ایران داریم، چه کار کنیم؟

مرکز آموزشی در ایران ادعا کرده است که پارتنر و تست سنتر رسمی پرومتریک است و میتوانیم در ایران و در آن تست سنتر به صورت رسمی و قانونی امتحان دهیم، آیا حقیقت دارد؟
 

و امثال این سوالات که به هر روز بیشتر میشود، در همه جا دیده میشود (البته جای خوشحالی و افتخار دارد که ایرانیان داخل کشور تلاش میکنند تا خودشان را با تکنولوژی روز هماهنگ و هم قدم کنند)  .

قبل از آنکه در این مورد سخنی گفته شود، به چند نکته توجه میکنیم :
 

شعبه: به این معنا است که شرکت اصلی دارای یک یا چندین شرکت در یک محل دیگر است و تمام فعالیت آن بطور کاملا مستقیم زیر نظر شرکت اصلی است .
 

پارتنر:  به معنای شریک میباشد که در دنیای تجارت به معنای شریک تجاری است و مفهوم یک شریک تجاری این است که آن شرکت میتواند بطور مستقیم و بدون واسطه محصولات را از شرکت اصلی و زیر نظر مستقیم مسولان آن شرکت خریداری کند و برای خدمات دیگر اعم از ساپورت، آموزش (مرکز آموزش) و غیره با شرکت اصلی یک قراداد دارد و میتواند با نام شرکت اصلی فعالیت کند (منظور، از لوگو یا آرم شرکت اصلی استفاده کند) .

خوب حال که با توضیحات بالا کمی بهتر مطلب را درک کردیم به توضیحات ادامه میدهیم .

 
بعد از انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ به دلایلی که همه میدانیم، دو کشور ایران و آمریکا روابطشان قطع میشود و در نتیجه قوانینی در کشور آمریکا به تصویب میرسد که فعالیت تجاری هرگونه شرکت آمریکایی (در هر زمینه) با ایران، در ایران ممنوع است و شرکتهای آمریکایی موظف هستند تا این قانون را رعایت کنند

به این علت که دو شرکت بزرگ و جهانی مایکروسافت و پرومتریک آمریکایی الاصل میباشند و باید از این قانون پیروی کنند، اجازه هیچگونه همکاری تجاری و اقتصادی را با ایران و در ایران ندارند .

نتیجه: هر شرکت ایرانی که داخل ایران است، نمیتواند پارتنر رسمی، مرکز آموزش رسمی، تست سنتر رسمی و غیره این دو شرکت آمریکایی باشد و شرکتهای ایرانی داخل ایران نمیتوانند از خدمات و ساپورت مایکروسافت در داخل ایران استفاده کنند و ساپورتی برای آنان در داخل ایران وجود ندارد .

برای اطلاعات بیشتر لینکهای زیر را بخوانید :

Are there certain countries you cannot ship Microsoft products to?

Students to Business Day 2012 Social Competition - official rules and regulations – MSDN Blog

U.S. Foreign Policy Compliance Statement – Prometric

Resource Center