Soru :

Exchange Server 2010 sp1 ‘ de disclaimer uygulaması gerçekleştirdim.Sorunsuz çalışıyor.Sormak istediğim bir konu var.Tüm yapı için bir adet yasal uyarı ekledim.Fakat firmada birden fazla departman mevcut.Bende firma ünvanına göre yeni kurallar oluşturdum.Etkilenmesini istediğim departman kullanıcılarını yeni kurala ekledim.Öncelik sırasında da en tepede departmanlar alt kısımdada tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde yaptım.Departman bazlı birden fazla yasal uyarı ekleyebiliyor muyuz ?

ufuk.tatlidil@cozumpark.com dan gittiğinde farklı uyarı…

destek@cozumpark.com dan gittiğinde farklı uyarı verecek şekilde…

Çözüm :1

Code Two’nun güzel bir toolu var.

http://exchangeserverpro.com/exchange-server-2010-signatures-disclaimers

Exchange de transport rules da conditions kısmında ki tüm seçenekleri kullanabilirsiniz.

“if the sender recipient’s AD  attribute..” diye devam eden yerde AD üzerinde ki Department kısmına baktırarak birden fazla imza kullandırabilirsiniz.

Soru 2 :Şirket dışına bir mail gönderdim.Ve bu yasal uyarı karşı tarafda görünüyor.Kişi bana cevap gönderiyor.Ben mesajı yanıtla dediğimde 2.kez yasal uyarı aynı konuşma içinde ekleniyor.10 kere yanıtla demişsem  benim yasal uyarımdan 10 adet ekleniyor.Böylelikle kalabalık bi görüntü oluşuyo.Exception kısmında denemediğim seçenek kalmadı.Codetwo dışından exchange 2010 üzerinden bunu yapabilme ihtimalim var mı ? aynı mesajı yanıtla dediğimde benim yasal uyarım eklenmesin.

Çözüm 2:

“Exception message body contains specific words” kısmına imzanın içine eklenen belli bi karakteri ekleyin. Örnek. *****   daha sonra aynısı Exception kısmına tanımlayın.