Table of ContentsGiriş

Bu makalede Windows PowerShell  topluluğu tarafından yaygın olarak kullanılan modüllerin listesini içerir. Bu projelerin çoğu açık kaynak ve CodePlex  yada Technet Script Center 

PowerShell modülleri hakkında daha fazla bilgi için
An Introduction to PowerShell Modules  bakınız.

Module Listesi 

Ad

Ozellik

Module/Snapin name

Aciklama

Active Roles Management Shell for Active Directory

Cmdlets

 

 

ActiveRoles yönetimi için Active Directory Windows PowerShell için önceden tanımlanmış komut kabuktur. Bu komutlar  Active Directory'deki oluşturma, kaldırma veya güncelleştirme nesneleri gibi ortak, tekrarlayan ve toplu yönetim görevlerini otomatikleştirmek yöneticilere yardımcı olmak için tasarlanmıştır. AD Replication

Cmdlets

 

 Active Directory PowerShell modül, kullanıcıları, grupları ve diğer kaynakları Active Directory içinde yönetmek için mükemmeldir. Şu anda kayıp olan cmdlet'lerini veya çoğaltma altyapısı gibi siteler, site bağlantıları ve alt ağları yönetmek için işlevseldir. Bu modül, ADReplication nesneleri yönetmek için cmdlet'leri komut dosyası sağlar.

AutoBrowse

Cmdlets 

 AutoBrowse

AutoBrowse IE otomatikleştirmek için bir modülüdür. Start-Automating

James Brundage tarafından yazılmış 

AutomatedLab

Cmdlets

AutomatedLab

Bir laboratuar ortamında  otomatik PowerShell kullanarak Hyper-V  tamamen otomatik oluşturun. Makinelerin ve etki alanlarınin sayısı esnek ve çok sayıdadir diğer parametrelerde oldugu gibi . Karmaşık olanlar kadar çok basit ortamları oluşturma örnekleri sağlanır.

BSonPosh

Cmdlets

bsonposh

Brandon kabuğun PowerShell modülu ile yararlı komutlar.

Client Manager

Cmdlets

 

PowerShell Modül Ekle/Kaldır Windows 7 özellikleri

CodeCraft

Cmdlets 

CodeCraft 

CodeCraft powershell scriptleri icin otomatik oluşturulan kodlar icin kullanilir Start-Automating  James Brundage tarafından yazılmış

DnsShell

Cmdlets

DNSShell

DnsShell olan bir Microsoft DNS yönetimini / yönetim modülü için PowerShell 2.0

EZOut

Cmdlets

EZOut

Düzgün bir dizi gelişmiş XML rüntüsu oluşturulmasını kolaylaştırmak script davranırlar. Start-Automating  James Brundage                   File System Security

Cmdlets

NTFSSecurity

PowerShell ile yetkilerinin sadece olduğu gibi hiçbir cmdlet izin rapor alma veya bir öğe için izin eklemek gibi çoğu günlük görevler için VBS veya komut satırından biraz daha kolaydır. PowerShell Get-Acl ve Set-Acl biricik teklif etmek ama ACL ayarlama ve alma arasında her şey kayıp. Bu modül boşluğu kapatır.

FTP Client

Cmdlets

PSFTP

PSFTP modülü, bağlanmak ve ftp rapor içeriğini yönetmenize olanak sağlar. Öğelerin listesini almak, download ve göndermek eğe-e doğru ftp konumuna izin verin.

IsePackV2

Cmdlets, ISE Add Ons 

 

IsePackV2 bir güncelleştirilen İMKB için bir araç olduğunu ve modülleri olmalıdır.

.

   Contains PowerShell Pipeworks

, ShowUI

, ScriptCop

, EZOut

, and RoughDraft

 James Brundage tarafindan yazilmistir bkz: Start-Automating

Kerberos Module

Cmdlets

Kerberos 

Bu modül klist.exe gibi Kerberos anahtarı önbelleğe erişim sağlar.

Local User Management Module

Cmdlets

 

Yerel kullanıcı yönetimi modülü etkinleştirmek, devre dışı bırakmak, oluşturmak, silmek ve değiştirmek kullanıcı ve grupların işlevleri içeren bir Windows PowerShell modülüdür.

OData PowerShell Explorer

Cmdlets

 

OData kaşif' PowerShell kullanma OData kullanarak komut satırı veya GUI WPK'ye Microsoft PowerShell Pack kullanarak Hizmetleri özel tarama izin vermek için tasarlanmıştır

Patchy

Cmdlets 

Patchy 

Bir araç için yamalı windows düzeltme eki ağrı dışarı pürüzsüz. Start-Automating

James Brundage tarafından yazılmış

PSPKI

Cmdlets

PSPKI

Bu modül, kuruluş ve tek başına sertifika yetkilileri (CA), yerel olarak veya uzaktan yönetmenizi sağlar cmdlets kümesi sağlar.

PowerBook

Cmdlets

Facebook

PowerBook, Windows PowerShell için Facebook modülüdür. PowerBook birçok Facebook özelliğini kullanın ve Facebook üzerinden Windows PowerShell ile etkileşim sağlar. PowerBook Facebook eylemlerin çoğunu yapmak izin 24 PowerShell işlevleri içerir. PowerBook Windows PowerShell ve Facebook Developer's araç v3.0 bütünleşmesi sonucudur.

PowerChumby

Cmdlets

PowerChumby

PowerChumby, kontrol senin Chumby bir PowerShell yol sağlar bir PowerShell modül bir Perl CGI komut dosyası ise.

PowerDbg

Cmdlets

 

PowerDbg olan bir WinDbg otomatikleştirmek için PowerShell komut dosyaları kolayca oluşturmanızı sağlayan bir PowerShell Kütüphane / CDB hata ayıklama oturumunu. PowerDbg yerel veya yönetilen kod ve çekirdek modu veya kullanıcı modu, öldükten sonra hata ayıklama veya Live hata ayıklama için kullanabilirsiniz.

PowerEvents

Cmdlets

 

PowerEvents oluşturma, güncelleştirme ve silme WMI (Windows Management Instrumentation) kalıcı olay kayıtları kolaylığı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir Windows PowerShell v2.0 modülüdür. PowerEvents (yakalamak istediğiniz olayları tanımlayın) WMI olay filtrelerini ve olay tüketicilerin (olaylara müdahale) oluşturmanızı kolaylaştırır ve daha sonra birlikte olayların akışını başlatmak için bağlama. Kalıcı olay kayıtları yararlanarak, bir iş istasyonu veya sunucu, aksi takdirde işletmenin ürün izleme uygulaması gerektiren gelişmiş izleme işlevleri gerçekleştirebilirsiniz. WMI inanılmaz geniş sağladığı bilgiler, olduğundan, çok ayrıntılı izleme neredeyse herhangi bir varolan WMI nesneleri kullanarak bir bilgisayarda gerçekleştirilir.

PowerShell Admin Modules

Cmdlets

PAMSysInfo

PAMShares

PAMMath

PAMEnv

PAMDisks

PAMRestorePoint

PAMStability

PAMADSNAPHSOT

PAM, Windows yöneticileri ihtiyaçlarını tatmin edici PowerShell modülleri bir dizi sağlar. Birlikte dosya ve klasörleri yönetmek için işlevler çekerek; ağ bağlantıları, kullanıcılar ve diğer yönetici ilgili görevler almak bir bir durdurmak için yönetici araçları.

PowerShell Community Extensions

Cmdlets, Scripts, Providers

 

PowerShell topluluk uzantıları (PSCX), toplumun üyeleri ilgilendiklerini belirttiler Windows PowerShell için yaygın olarak yararlı ek cmdlet'ler, sağlayıcılar, diğer adları, filtreler, işlevleri ve komut dosyaları kümesi sağlamak amacıyla.

PowerShell EventLogWatcher

Cmdlets

 

PowerShell modül PowerShell olay Windows olay günlüğü olayları ile ilgili olarak geliştirmek için bazı ek işlevler sağlar. Abonelikler yapılmış ve yeni olaylar günlüğe yazılır olduğunda gerçekleştirilen eylem. Bir anlamda, bu "yoksul adamın" denetim sistemi kullanılabilir.

PowerShell Management Library for Hyper-V

Cmdlets

 

Hyper-V için PowerShell Yönetimi Kitaplığı sağlamak için bir proje

 

 

PowerShell Module for DHCP

Cmdlets

Microsoft.DHCP.`

PowerShell.Admin

Microsoft DHCP yönetim için PowerShell modülü.

 

PowerShell Pack

(DEPRECATED - Please Use IsePackV2 instead)

Cmdlets, Scripts, Providers

WPK

Hızlı ve kolayca Windows PowerShell dan zengin kullanıcı arabirimleri oluşturun. HTA, kolay ama düşünüyorum. Hızlı kullanıcı arabirimleri oluşturmak için 600'den fazla komut dosyaları.  

 

 

TaskScheduler

Zamanlanmış Görevler listesini oluşturmak veya görevleri silmek

 

 

FileSystem

Disk alanını denetleyin ve dosya ve klasörleri, onay için çift dosyaları, izlemek

 

 

ISEPack

Tümleşik komut dosyası ortamı 35 kısayollarını scripting kompresörle güçlendirmek

 

 

DotNet

Yüklenen türleri keşfetmek, iş türü ile ve keşfetmek nasıl PowerShell, DotNet ve COM birlikte kullanabileceğiniz komutları bulmak

 

 

PSImageTools

Convert, döndürme, ölçek ve kırpma görüntüleri ve olsun görüntü meta verileri

 

 

PSRSS

Emniyet kemeri FeedStore PowerShell dan 

 

 

PSSystemTools

İşletim sistemi ya da donanım bilgisi almak 

 

 

PSUserTools

Kullanıcı bir sistemde kontrol yükselmesi ve başlangıç processaadministrator için almak

 

 

PSCodeGen

PowerShell komut dosyaları, C# kodu ve P/Invoke oluşturur

PowerShell Pipeworks

Cmdlets, Web Hosting 

 Pipeworks

PowerShell üstüne inşa güçlü web dili. Web siteleri ve yazılım hizmetleri PowerShell ile paywalls kurmak. Start-Automating  James Brundage tarafından oluşturulmuş

PowerShell Provider for BizTalk Server

Cmdlets, Provider

 

BizTalk sunucu yönetmek için izin verir PowerShell sağlayıcı.

PowerShell Script Provider

Other

 

Yalnızca komut dosyası, hiçbir C# gerekli kendi PowerShell sağlayıcı yazın. Modül tanımı, saf script, ikili-ebilmek var olmak bir Windows PowerShell 2.0 modülü veya ikisinin bir karışımı ile sağlanır.

PowerTab

Other

 

Gelişmiş sekmesi genişleme PowerShell PowerTab sunmaktadır.

PowerTools for OpenXML

Scripts

 

PowerShell ve açık XML teknolojileri birleştirerek, sunucu tarafındaki belge işleme yapmak için güçlü ve kullanışlı bir yoludur. PowerTools Açık XML için örnek kaynak kodlar ve rehberlik nasıl oluşturabilir ve açık XML belgeleri değiştirmek PowerShell cmdlets kurmak için gösterilen geliştiriciler için vardır. Ayrıca cmdlet'leri kullanın PowerShell komut dosyası örnekleri vardır.

Remote Registry

Cmdlets

PSRemoteRegistry

Uzak kayıt defteri modülü oluşturmak, değiştirmek veya silmek kayıt defteri alt anahtarları ve değerleri, yerel veya uzak bilgisayarlarda için 21 işlevler içerir.

ScriptCop

Cmdlets

 ScriptCop

CopScriptCop komut dosyalarınız kuralları takip emin olmanıza yardımcı olmak için bir araçtır. ScriptCop, senin PowerShell için statik çözümleme gerçekleştirir. Kodunuz çalışmaz, ama bir iyi bilinen sorunlar için kodunuzu inceliyor. ScriptCop özel kurallar yazabilirsiniz, ancak önceden yüklenmiş kurallar bir dizi ile geliyor.

SCSM PowerShell Cmdlets

(SMLets)

Cmdlets

 

Bu proje, Sistem Merkezi hizmet yöneticisi 2010 için ortak görevleri otomatik hale getirmek için kullanılan cmdlet'ler sağlar.

SharePoint Management PowerShell scripts

Scripts

 

Bu proje sitesinin SharePoint grupları (WSS veya MOSS) yönetimi için geliştirilen tüm PowerShell komut dosyaları depolar.

Her komut dosyası bağımsız olarak elde edilebilir ve değiştirilebilir istediğiniz gibi

 

 

ShareUtils

Cmdlets

ShareUtils

Bu modül ile listesinde, oluşturmak ve paylaşılan klasörleri kaldırın ve aynı zamanda onların izinlerini ayarlamak mümkün olacak.

ShowUI

Cmdlets

ShowUI

ShowUI komut dosyası içinde WPF kullanıcı arabirimleri oluşturmak için PowerShell modülüdür. ShowUI karmaşık dünyanın WPF PowerShell kullanımını kolaylaştırır. Basit WPF becerikli, komut dosyaları, bileşenleri ve tam uygulamaları için hızlı açık biter yazmak için ShowUI kullanabilirsiniz.

PowerBoots ve WPK'ye birleşmesi.

SQL Server PowerShell Extensions

Cmdlets, Scripts

 

Birincil hedef SQL Server PowerShell uzantıları (SQLPSX), SQL 2000 geriye dönük uyumluluk SMO nesneler etrafında sezgisel işlevleri sağlamaktır. Dümdüz/etkili güvenlik ayarlarını raporlar bir uygulama sağlamak için ikincil bir hedeftir.

Terminal Services

Cmdlets

PSTerminalServices

PSTerminalServices modülü, Terminal Hizmetleri oturumları ve işlemleri (Uzak Masaüstü bağlantıları da dahil olmak üzere) yönetmek için işlevler içerir.

Vexasoft Cmdlet Library

Cmdlets

 

Vexasoft cmdlet'i Kütüphane, hızlı bir şekilde sağlar ve kolayca karşıdan karşıya senin tüm Microsoft mal günlük görevleri yerine getirmek için tasarlanmış güçlü yeni Windows PowerShell cmdlet'leri topluluğudur.

VIProperties

Scripts

VIProperties

VMware PowerCLI varlıklara özellikleri eklemenize olanak tanır.

Windows Automation Snap-In

Cmdlets

 

WASP PowerShell ek bileşeni windows ve denetimleri seçmek ve fare ve klavye olaylarını gönderme gibi Windows otomasyon görevleri için değil. Otomasyon cmdlet'leri var

tarihlerde Seç penceresinde Select-kontrol, Gönder-tuşları, tıkla Gönder Al-WindowPosition, Set-WindowPosition, Set-WindowActive, Kaldır-pencere... vs.

Windows Installer PowerShell modülü.

Windows Installer PowerShell Module

Cmdlets

 

PowerShell, yüklü ürün ve düzeltme eki bilgilerini sorgulamak için araç sağlayan ve query görünümleri paketleri için Windows yükleyicisi işlevselliği sunar.

Windows Update

Cmdlets

PSWindowsUpdate

PSWindowsUpdate modülü, Windows Update bilgisayarınızda yönetmenizi sağlar. Modül kontrol, download ve yükleme veya güncelleştirme yerel makineden kaldırmak için işlev kümesi içerir.

WSUS Admin

Cmdlets

 

Bu modül PowerShell WSUS yönetmenizi sağlar. Sen Onayla/güncelleştirmeler, düşüş eşitleme gerçekleştirmek, Ekle/Kaldır istemcileri bir hedef grubu, hedef grupları oluştur/sil ve işlevleri şu anda 48 ile çok daha gelişmiş.

Windows Azure PowerShell

Cmdlets

Azure

Bu modül, Windows Azure abonelikler değiştirmenize olanak verir. Cmdlet'leri kullanın oluşturma, sınama, dağıtma ve çözümler ve Windows Azure platformu üzerinden teslim hizmetleri yönetmek.

 

Ref: buradan erişebilirsiniz.