Exchange 2013 On Prem yapınızı Hybrid ile birleştirip, Exchange Online kullanımı için bazı userlarınızı Exchange Online üzerine move etmeniz gerekir. Durum böyle olunca’ da çeşitli sorunlar karşınıza çıkabilir. Bunlardan birtanesi de benim yaşadığım user mailbox’ ı On prem’ den Office 365 Exchange Online’ a move ederken aldığım “Target mailbox doesn’t have an SMTP proxy matching” hatadır. Sync işlemi gerçekleşmez, ve kullanıcı On prem’ de çalışmaya devam eder. Bu süreçte User herhangi bir kesinti hissetmeyecektir.

1

Çözüm olarak hemen Microsoft’ un aşağıda paylaştığı işlemi denedim.

http://support.microsoft.com/kb/2939340/en-us

Sonuç alamadım :)

Ancak Office 365 Exchange Online tarafına göz attığımda Accepted Domain adreslerinin sadece 1 tanesinin yansıdığını fark ettim. Yansıyan adres “msexchangetrturkiye.mail.onmicrosoft.com” yansımayan adresi “msexchangetrturkiye.onmicrosoft.com” hemen On Prem Exchange 2013 Panelimde manuel ekledim, Accepted Domain olarak ve E-Mail Address Policy ile userlara dağıttım.

2

İşlem sonrası On Prem User mailboxlarımın e-mail address kısmına smtp olarak ilgili bütün adresler yansımış oldu.

3
Tekrar Exchange Online üzerinde move işlemi başlattım yine aynı hatayı aldım :) Hemen Hybrid’ i Modify ettim. Ve işlem sonrası Move işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı.

4
İşlemlerin sonunda move işlemlerini sorunsuz yapabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.