Co to jest zalążek artykułu?

Zalążek artykułu jest to artykuł, który nie ma wystarczająco dużo treści, aby być naprawdę przydatnym. Być może tworząc stronę planujesz dodać treść później lub masz nadzieję, że inni członkowie Społeczności będą dodawać do niego. To jest właśnie zalążek artykułu.

Znajdź zalążki artykułów klikając zalążki artykułów.


Dlaczego zalążki artykułu są ważne

Zalążki artykułów są bardzo ważne dla życia wiki. Dodawanie tematu może inspirować innego członka społeczności, aby dodać do niego, i ostatecznie ten temat ma wystarczająco dużo treści cennych dla Społeczności. Zalążki artykułów pokazują progresywny charakter Wiki.Co powinieneś zrobić

Chcemy, abyś pomógł nam z zalążkami artykułów! Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić.

1. Utwórz nowy artykuł na dowolny temat. Zaznacz, że to jest tylko zalążek (nie trzeba nawet napisać treści jeszcze), a następnie wprowadź tag "stub" (z ang. zalążek).

Zaleca się, żeby nie tworzyć zbyt wiele z nich, chyba że zawierają pewne treści. Jeśli chcesz pomóc dodać wiele artykułów, zobacz opcję #2 czerwony Link poniżej.Po utworzeniu zalążka, wklej ten tekst:


NOTE: This is a stub article. Please add more information as it becomes available.
(Uwaga:
 
To tylko zalążek artykułu. Proszę dodać więcej informacji, kiedy będą one dostępne)
2. Podczas pisania na dowolny temat, utwórz Czerwone Łącze. Wpisz dwa nawiasy kwadratowe "" a następnie jakiś tekst, a następnie wpisz dwa zamykające nawiasy "" na końcu.

Należy pamiętać, że nie powinno być spacji między dwoma nawiasami. Tutaj przestrzeń została dodana, aby widać było nawiasy kwadratowe. Gdy artykuł jest publikowany i/lub zapisane, tekst pomiędzy dwa nawiasy i dwa zamykających nawiasów kwadratowych pojawi się na czerwono jak tenKażdy autor może kliknąć na czerwony link, aby otworzyć Edytor i stworzyć tę stronę.

3. Pomoc nam wypełnić niektóre treści.

To może zająć zaledwie kilka sekund, aby dodać zdanie i uczynić zalążek artykułu bardziej wartościowym dla Społeczności. W końcu to nie będzie tylko zalążek.

Proszę zobacz te zalążki artykułów i pomóż nam dodać zawartość do nich:

↑ Artykuły

Podobnie pomóż nam dodać zawartość do poradników przetrwania:

Przewodniki Survival 4. Przypominaj Społeczności o wypełnienianiu treści artykułów

Jeśli nie jesteś kompetentny w technologii, którą opisuje zalążek artykułu, możesz pomóc z komentarzem na temat artykułu, prosząc ludzi, aby go wypełnić. Można również wspomnieć w komentarzach, jeśli uważasz, że artykuł byłby cenny lub jeśli wiesz, że artykuł ma coraz więcej odwiedzających (więc Społeczność chce naprawdę zawartości i należy ją dodać).


Wskazówki dotyczące tworzenia zalążków artykułów

  1. Postaraj się o zalążki artykułów, które uważasz, że Społeczność będzie mogła właściwie wypełnić. Na przykład, można dodać artykuł o nazwie "SharePoint 2013" i wyjaśnić, że to jest tylko zalążek (w treści i tagach; patrz proces powyżej). Oczywiście jest to ogólny temat, który szybko się wypełni. Ale "SharePoint 2013: jak ponownie skonfigurować podwitryny" jest mniej prawdopodobny, aby się wypełnić, bo jest zbyt szczegółowy.
  2. Staraj także trzymać się tematów, które mogą być dokończone później.

Zobacz też:

Inne języki