Merhaba,

Windows 10 Pro Technical Preview 9926 kodlu versiyonu kullanan arkadaşlarım yeni çıkan 10041 kodlu versiyonu yüklerken sorun yaşayabilirler(otomatik olarak alamayabilirler).

Window10_10041

Bu güncellemenin normal olarak windows update ile bilgisayarınıza yüklenmesi gerekir, ama ben bu versiyonu alamadım. Biraz araştırdığımda en güncel versiyonu alabilmek için windows update içindeki aşağıdaki ayarı Fast olarak düzeltmem gerektiğini öğrendim.

Sizler bilgisayarınızda yüklü olan versiyon bilgisini aşağıdaki gibi görebilirsiniz.

Win10_Update_01

 Win10_Update_02

Yeni güncellemeyi alabilmek için Settings \ Update & Recovery \ Windows Update \ Advance Options

Bölümündeki Choose how preview builds are installed bölümünü Fast olarak ayarladıktan sonra güncellemeleri tekrar kontrol ettirdikten sonra bilgisayarınız 10041 kodlu güncellemeyi almaya başlayacaktır.

Win10_Update_03

Win10_Update_04

Restart sonrasında güncelleme işlemi 10 dk sürebilir, bu arada Microsoft size arkanıza yaslanın ve relax olun diyor. :)

Yeni güncelleme yükleme sonrası işletim sistemi versiyon numarası aşağıdaki gibi olacaktır.

Win10_Update_05

Güncelleme ile neler yeni bakıp paylaşmaya çalışacağım zaman içinde ama sanki güncelleme öncesi ekran görüntüleri daha iyiydi gibi geldi bana, ama bakalım kullandıkça göreceğiz dahamı iyi dahamı kötü zamanla.

Günceleme sonrasında işletim sistemi yüklü olan diskinizi temizlemeyi unutmayınız. Benim bilgisayarımda aşağıdaki resimdeki gibi 15.9 GB ‘lık bir eski versiyona ait çöp data ortaya çıktı.

Windows10_Cop

Yeni versiyona neler geldi detaylı bilgiyi aşağıdaki blog yazısında görebilirsiniz.

https://blog.microsoft.com.tr/windows-hello-ile-windows-10-simdi-daha-kisisel-ve-daha-guvenli.html

Kaynaklar:

http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_update/windows-update-does-not-find-build-10041/7223f419-a468-45ce-9ba5-fdcee1317c92

Faydası olması dileklerimle.