Przeczytaj te najczęściej zadawane pytania (FAQ), aby dowiedzieć się więcej o Small Basic i przekonać się, czy jest to odpowiedni program dla Ciebie!


Co to jest Small Basic?

Small Basic jest projektem, który koncentruje się na udostępnianiu sztuki programowania i sprawianiu, żeby była łatwa dla początkujących. Składa się z trzech odrębnych części:

 • Język
 • Środowisko programowania
 • Biblioteki

Język czerpie inspirację z początkowej wersji języka Basic, ale opiera się na nowoczesnej platformie .NET Framework. Środowisko jest proste, ale bogate w funkcje, oferujące początkującym szereg korzyści, których profesjonalni programiści oczekują. Bogaty zestaw bibliotek pomaga początkującym nauczyć się pisząc istotne i ciekawe programy.

Dla kogo jest Small Basic?

Small Basic przeznaczony jest dla początkujących, które chcą nauczyć się programowania. W naszych badaniach wewnętrznych mieliśmy sukces z dziećmi w wieku od 10 do 16 lat. Jednak nie jest on ograniczony do zaledwie dzieci; nawet dla osób dorosłych, mających zadatki na programistów, Small Basic okazał się bardzo pomocny jako ten pierwszy krok.

Jakie są wymagania systemowe?

Aby zainstalować Small Basic, musisz mieć system Windows XP, Windows Vista lub Windows 7.

Musisz również być pewny, że Microsoft .NET Framework 3.5 z dodatkiem SP1 jest zainstalowany.

Jak nauczyć się Small Basic?

Pobierz i zainstaluj oprogramowanie Small Basic. Następnie można użyć przyjaznego Przewodnika   który pomoże Ci rozpocząć pracę z Small Basic. Zapewniamy również bezpłatny program nauczania   , który można użyć w klasie lub na swój własny użytek, aby poznać Small Basic.

Co o innych "Small Basic?"

Zauważyliśmy, że istnieje inna wersja "Small Basic   ". Inne niż zbieżność nazewnictwa nasza wersja Small Basic nie ma nic wspólnego z tą drugą wersją.

Jak różni się to od QBASIC?

 • W przeciwieństwie do QBASIC Small Basic opiera się na .net i można używać (nie tworzyć) "Obiekty".
 • Obsługuje różne działania, właściwości i zdarzeń.
 • Nie ma GOSUB :)

Jak to różni się od VB.NET?

 • Small Basic jest mały - znacznie mniejszy niż VB i obsługuje tylko podzbiór tego, co obsługuje VB.NET.
 • Small Basic jest narzędziem służącym do nauki programowania. VB.NET jest narzędziem rozwoju zawodowego, które możesz użyć dla projektów rozwoju oprogramowania komercyjnego.

Jakie są wyjątkowe cechy języka Small Basic?

 • Tryb rozkazujący
  Podobnie jak wczesne odmiany BASIC Small Basic używa trybu rozkazującego i nie naraża początkujących na pojęcia takie, jak zakresy, typy, orientacji obiektu i inne.
 • Rozmiar
  Język Small Basic składa się z zaledwie 14 słów.
 • Typ systemu
  Brak. Można utworzyć ciąg znaków i stałe numeryczne i przypisać je do zmiennych. Operacje wykonywane na tych zmiennych będą interpretowane zgodnie z treścią.
 • Zmienne
  Wszystkie zmienne są globalne i zawsze są inicjowane. Mogą być używane zanim zostaną przypisane.
 • Wydarzenia
  Można utworzyć sub-rutynę i przypisać ją do zdarzenia. To przypisze ją do zdarzenia.
 • Biblioteki
  Biblioteki zapewniają statyczne "obiekty", zbierające działania, właściwości i zdarzenia. Nowe biblioteki mogą być tworzone przy użyciu innych języków .net i dodawane do Small Basic runtime.

A co z KPL?

KPL (obecnie znany jako Phrogram) był świetnym pomysłem, który pozwala skupić się wyłącznie na początkujących (i stąd nazwa, Dziecięcy Język Programowania, z ang. Kids' Programming Language). W ciągu ostatnich kilku lat rozszerzyliśmy swoją wizję do obsługi też średnio zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników. Small Basic pozwala skupić się wyłącznie na początkujących; Istnieje mnóstwo innych opcji dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników.

Jakie są ograniczenia Small Basic?

Chcieliśmy zachować Small Basic tak małym i intuicyjnym, jak to tylko możliwe. Czuliśmy, że to dobrze, aby ograniczyć Small Basic i nie będzie on językiem wybieranym dla każdego możliwego rozwiazania. Na przykład jest to teoretycznie możliwe, aby stworzyć za pomocą Small Basic kompilator, ale nie jest to raczej dobry pomysł.

Co to jest historia rozszerzeń?

Small Basic compiler i środowisko pozwala, aby 3rd party Small Basic biblioteki mogły być podłączone do rozszerzenia możliwości tego, co można zrobić z w Small Basic. My post więcej w jaki sposób osiągnąć ten cel na mały Blog podstawowe   .Zobacz Small Basic rozszerzenia Galeria   .

Co to jest strategia dla języka?

Jednym z najważniejszych wizje tego projektu jest skupienie się na początkujących persona. To jest dla nas bardzo ważne i pomyślnie dotychczas uniknęliśmy pokusa, aby dodać żadnej funkcji, która nie zaspokajają tego persona. Na przykład Small Basic nie będzie zacząć, wspieranie leków generycznych w najbliższym czasie. :)

Jaka jest przyszłość Small Basic?

Przyszłość Small Basic jest nieokreślony w tym czasie. Podamy aktualizacji po nasze plany zostały zakończone. Do tego czasu skupimy się na edukacji i informacji o aktualnej wersji Small Basic i nadal budować społeczność wokół niego.Możesz dołączyć do Wspólnoty w małych Forum podstawowe   Mały Blog podstawowe   .
 


Zobacz też:

Inne języki