Merhabalar, bu makalemde System Center Service Manager ürünü üzerinde Incident management view nasıl oluşturabiliriz bu konuya değiniyor olacağım.

Incident management üzerindeki bir görünümü silmiş olabilirsiniz ya da kendinize özel bir görünüm oluşturmak için; Service Manager Konsolu açarak Incident management sekmesine geldiğimizde sağ alt köşede Create View butonu çıkacaktır, bu butona tıklayarak görünümümüzü oluşturmaya başlayalım. Ben örneğimde tüm açık çağrılar için bir görünüm oluşturacağım.

 

Açılan menüden General kısmından Name alanına görünüm için bir isim girelim

Criteria alanında gerekli kriterlerimizi girmeliyiz.

Üst alanda görünen Browse butonuna basarak Incident Class ını seçelim. Ok diyerek kapatıyorum.

Incident özelliklerinden Status seçilerek Durumu Active ya da Pending e eşit ise çağrıları göster anlamına gelen Incident-Status equals active  OR  Incident Status equals Active\Pending değerlerini giriyorum.

Display alanında hangi alanları görmek istiyorsanız bu alanlara ait görünmesini istediğiniz alanları seçerek OK butonu ile görünümü oluşturuyoruz.Eğer görünümü yeniden düzenlemek ya da başka görünüm parametreleri eklemek isterseniz,

Oluşturmuş olduğunuz görünüm üzerine gelerek Edit View seçeneğini seçerek gerekli ekleme ve ya çıkartmaları yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler (Related Articles)

System Center Service Manager Incident Management Ayarlarini Sifirlama (tr-TR)