Windows Admin Center ilk çıktığı günden itibaren hızlı ve pratik kullanımı ile ilgi çekiyor. Her geçen gün gelişen Windows Admin Center yeni eklenti ve özelliklerle uygulama boyutundan büyük işler yapıyor. Son gelen 1904-1 güncellemesi ile kararlılığı arttırılan Windows Admin Center ile yakın zamanda hiç bir 3rd party uygulamaya gerek kalmadan tüm Windows serverlarımızı kontrol edebiliyor ve kusursuz bir şekilde yönetebiliyor olacağız. 

Windows Admin Center dünden bugüne olan gelişimini gelen güncellemeler ile aşağıda görebilirsiniz. 

En son yayınlanan özelliklerimiz hakkında bilgi edinin:

Sürüm 1904.1 - Ağ geçidi eklentilerinin kararlılığını geliştirmek için bakım güncellemesi.
Sürüm 1904, Azure Hybrid Services aracını tanıtan ve daha önce GA kanalına önizleme yapan özellikleri getiren en son GA sürümüdür.
Sürüm 1903, Azure Monitor'den e-posta bildirimleri, Active Directory'den Sunucu veya PC bağlantısı ekleme yeteneği ve Active Directory, DHCP ve DNS'i yönetmek için yeni araçlar sunar.
Sürüm 1902, ACL'leri, ağ geçidi bağlantılarını ve mantıksal ağları yönetmek için yeni SDN araçları dahil olmak üzere, yazılım tanımlı ağ (SDN) yönetiminde paylaşılan bir bağlantı listesi ve geliştirmeler ekledi.
Sürüm 1812, uzantıları ve bağlantıları yönetmek için koyu tema (önizlemede), güç yapılandırma ayarları, BMC bilgisi ve PowerShell desteği ekledi.
Sürüm 1809.5, platform boyunca çeşitli kalite ve işlevsel iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri ile hiper-yakınsak altyapı yönetimi çözümündeki birkaç yeni özelliği içeren bir GA güncellemesidir.
Sürüm 1809, daha önce GA kanalına önizleme yapan özellikleri getiren bir GA sürümüydü.
Sürüm 1808, Yüklü Uygulamalar aracını, kaput altı geliştirmelerinin ve önizleme SDK'sındaki büyük güncellemeleri ekledi.
Sürüm 1807, geliştirilmiş bir Azure bağlantı deneyimi, VM envanter sayfasındaki iyileştirmeler, dosya paylaşım işlevselliği, Azure güncelleme yönetimi entegrasyonu ve daha fazlasını ekledi.
Sürüm 1806, PowerShell betiğini, SDN yönetimini, 2008 R2 bağlantılarını, SDN, zamanlanmış görevleri ve diğer birçok iyileştirme şovunu ekledi.
Sürüm 1804.25 - Windows Admin Center'ı tamamen çevrimdışı ortamlarda yükleyen kullanıcıları desteklemek için bakım güncelleştirmesi.
Sürüm 1804 - Project Honolulu, Windows Yönetici Merkezi olur ve güvenlik özellikleri ve rol tabanlı erişim kontrolü ekler. İlk GA sürümümüz.
Sürüm 1803, Azure AD erişim denetimi, ayrıntılı günlük kaydı, yeniden boyutlandırılabilir içerik ve birçok araç geliştirmesi için destek ekledi.
Sürüm 1802 erişilebilirlik, yerelleştirme, yüksek kullanılabilirliğe sahip dağıtımlar, etiketleme, Hyper-V ana bilgisayar ayarları ve ağ geçidi kimlik doğrulaması için destek eklendi.
Sürüm 1712, araçlar boyunca daha fazla sanal makine özelliği ve performans iyileştirmeleri ekledi.
Sürüm 1711, diğer geliştirmelerin yanı sıra, merakla beklenen araçları (Uzak Masaüstü ve PowerShell) de ekledi.
1709 Sürümü, ilk genel önizleme sürümümüz olarak lanse edildi

Kaynak: microsoft.com