İlk olarak Ed Price - MSFT tarafından yayınlanan Wiki: About TechNet Wiki makalesinden çevrilmiştir.Önsöz

TechNet Wiki, faaliyetlerine 14.4.2010 tarihinde başladı. Aşağıdaki 8,5 dakikalık lansman videosuna bir göz atın:

Birkaç yıl once bir fikir olarak başlayan şey şimdi tam karşınızda duruyor. TechNet Wiki, tabandan gelen çabaların ve emeğin sonucunda ortaya çıktı ve genel olarak içerik kavramına bakış açısını kökten değiştirdi. Bunun için, teknik içeriklerin kapsamını, derinliğini ve erişilebilirliğini artırmak ve bu içeriklerle olan çalışma şeklimizi geliştirmek için tasarlanmış bir deney olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bu, en başından beri topluluk olarak sizin ve bizim ortaya koyduğumuz çabaların bir eseri. Tüm yanıtlara sahip değiliz. Sistemde pürüzler olacağı gibi, topluluk olarak almamız gereken dersler, keşfedilecek özellikler ve geliştirilecek süreçler de olacak. En önemlisi, içerik olacak. Bizim ürettiğimiz sayısız harika içerik...

Katılın, yardımcı olun ve cesurca katkıda bulunun!


TechNet Wiki Nedir?

TechNet Wiki, topluluk tarafından ve topluluk için yazılan, Microsoft teknolojilerine ilişkin bir bilgi kütüphanesidir. İster kod yazın, ister sunucu yönetin, ister görev açısından kritik siteleri çalışır durumda tutun, ister ayrıntıları araştırmanın keyfini çıkarın, TechNet Wiki'de evinizde gibi hissedeceğinizi düşünüyoruz.

  • Bu bir topluluk sitesidir. Resmi dokümantasyon için MSDN Library, TechNet Library'yi ziyaret edin veya Microsoft Support ile iletişime geçin.
  • Wiki, Microsoft teknolojilerine odaklanır. Konu dışına çıkan başlıklar topluluk tarafından düzenlenir veya kaldırılır.
  • Wikipedia'dan ilham alırız.
  • Katılan herkes katkıda bulunabilir ve içerik ekleyebilir.

1 dakikalık videomuzla hızlı bir wiki turuna katılın:


Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

Katkıda bulunmanın en kolay yolu, yine bu Wiki'de bulunan bilgileri kullanmaktır. Topluluk, nasıl-yapılır kılavuzları, sorun çözme ipuçları ve teknikleri, pratik kullanım senaryoları, komut ve kod yazma örneklerinin yanı sıra kavramsal ve teknolojik konulara genel bakışlar atan başlıklar sunar.

Geri bildirimlerinizi memnuniyetle karşılıyoruz. TechNet Wiki Tartışma forum'una gidin, Wiki üzerinden bizimle bağlantıya geçin veya geri bildirimlerinizi #TNWiki etiketini kullanarak (ve WikiNinjas hesabını takip ederek) tweet'leyin.

Geleceği yazmamıza yardım edin.


Ayrıca Bakınız


Dış Bağlantılar


Diğer Diller

Bu makale aşağıdaki dillerde de mevcuttur: