Bu makale Wiki serisinin bir parçasıdır: MSDN / TechNet Forumları .

 

Kredi

Bu bilgi aslen MVP, Richard Mueller'den geliyor .Nasıl

Mevcut yöntem

Şu anda bunu yapmanın tek yolu, forum ileti dizisi listesi sayfalarında "Moderatör" kelimesini aramak ve şu anda sitede mesaj göndermekte olan bir Moderatörü bulmaya çalışmaktır.

Önceden

NOT: Bu, moderatörlerin kim olduğunu bulmanın önceki bir yoluydu (ancak özellik artık mevcut değil):
 1. TechNet veya MSDN Forumlarında bir forum sayfasına gidin. Örneğin: http://social.microsoft.com/Forums/en-US/reportabug/threads Zıpla

  NOT : Bu bir ileti dizisi sayfası olamaz. Moderatörleri belirli bir forumda bulmak için ana forum sayfasına gidin. Bir grup forumdaki tüm moderatörleri bulmak için forumları listeleyen sayfaya gidin ( Forumları Kullanma grubu gibi Zıpla ).

 2. Sağ tarafta, "Forumlarım Bağlantısı" kutunuzun altında, "Son Ziyaretçiler" gibi bir şey yazan bir kutuya bakın.
 3.  O kutunun üstünde ve sağında, tıklayın İleri . Göreceğiniz sonraki liste ("Son Ziyaretçiler" den sonra) "Son Moderatörler" olmalıdır.

Moderatörler Listesi Size Ne Anlatıyor?

NOT : Bu özellik artık mevcut değildir. Yeniden yaratılması gerekecekti.

Bu liste size Sahip veya Yöneticinin kim olduğunu söylemez (ancak bazen başka bir yol bulmaya devam edebilirsiniz). Liste, o forum için Yanıtlayan başlığına sahip olan hiç kimseyi de içermez.

Liste yalnızca en son aktif olan on Moderatörü gösterir. Listede ondan az Moderatör varsa, tüm Moderatörler görüntülenir.

Moderatörler, en son etkinliğe göre azalan sırada listelenir (en son etkin olan Moderatör ilk sırada listelenir).

 

Sahibi veya Yönetici Nasıl Bulunur?

NOT : Bu liste artık yeni forum tasarımında da mevcut değildir.

Sahip, forumdan sorumlu kişidir. Aynı şekilde, Yönetici de forumun yönetici kontrolüne sahiptir. Moderatörler bazen belirli konularda yardım almak için Sahip / Yönetici'ye gider.

"En Çok Yanıtlayanlar" ı almak için tekrar İleri'yi tıklayın Bu liste Sahibi / Yönetici ve Moderatörleri içerebilir.

"En Çok MVP Yanıtlayanlar" ı almak için tekrar İleri'yi tıklayın Bu liste Moderatörleri veya Cevaplayıcıları içerebilir.

"En İyi Microsoft Yanıtlayıcıları" nı almak için tekrar İleri'yi tıklayın Bu, Sahibi veya Yöneticiyi ve ayrıca Microsoft çalışanları olan Moderatörleri içerme olasılığı en yüksek olan listedir.

Birinin Sahip, Yönetici, Moderatör veya Yanıtlayan olduğunu doğrulamak için, adını o forumdaki bir başlıkta görmeniz gerekir.

Birinin Sahip, Yönetici, Moderatör veya Yanıtlayan olduğunu doğrulamak için:

 1. Profillerine gitmek için ismine tıklayın. Örnek profil .
 2. Profillerindeki Faaliyet sekmesini tıklayın Örnek .
 3. Sekmeyi Forumlara göre filtreleyin .
 4. "Soruyu cevapladı", "Katkıda bulundu", "İşaretlendi" veya "Yanıtlandı" metniyle başlayan bir forum dizisi bulun (istenen forumda).
 5. Konu bağlantısını tıklayın.
 6. Konu sayfasında, kişinin kullanıcı adını bulun ve yanında hangi başlığın olduğuna bakın. (Editör Cevaplayıcı anlamına gelir. Forumların Rollerine bakın .)

Ayrıca forumun üst kısmında yapışkan notlar olup olmadığına bakın. Bu notlar çoğunlukla bir Sahip / Yönetici tarafından yerleştirilir. Örnekler: 1 Zıpla 2 Zıpla .

Forum Sahibini / Yöneticisini hala bulamıyorsanız ve bunu yapmak için iyi bir nedeniniz varsa, lütfen bu sayfaya bir yorum bırakın veya Microsoft'ta edprice adresinden bana e-posta gönderin.

Neden Moderatörlerin Kim Olduğunu Bilmek İsteyebilirsiniz?

Bunun yararlı olmasının birkaç nedeni vardır.

 1. Forumda Moderatör veya Yanıtlayıcı olmak için ilişkiler kurmak istiyorsunuz. (MM veya MVP olmak isteyenler için önerilir.)
 2. Bir kötüye kullanım sorununu bildirmek istiyorsunuz. İlk olarak, forum başlık sayfalarındaki "Kötüye Kullanım Olarak Bildir" bağlantılarını kullanarak başlayın. Bir sorun kontrolden çıkarsa, sorunu daha üst seviyeye taşımak ve bu konuda Moderatörler veya Sahip ile konuşmak isteyebilirsiniz.
 3. Moderatörlerin herhangi bir eylemini görmediniz ve forum bunun için acı çekiyor. Genellikle iyi bir çözüm, topluluk üyelerini Cevaplayıcı veya Moderatör olmak üzere işe almaktır: daha fazla el daha az iş yapar.
 4. Sadece merak ediyorsun.

 

Zorluk - Moderatörlerle İletişim Kurmanın Yolu Yok

"Öyleyse? Kim olduklarını öğrenmenin ne anlamı var? Hala onlarla iletişim kuramıyorum!" Diye soruyor olabilirsiniz.

Doğru, kesinlikle onlara kişisel bir mesaj göndermek kadar kolay değil (bu özellik şu anda planlanıyor). Ancak yapabileceğiniz birkaç şey var ...

 1. Artık mesaj dizilerine erişebilirsiniz, böylece konu başlıklarına yanıt verebilir ve bir ilişki kurmaya başlayabilirsiniz ... veya onlara e-posta gönderip gönderemeyeceğinizi sorabilirsiniz.
 2. Kişi bir Microsoft çalışanıysa, o kişinin bir blogu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bir MSDN / TechNet bloguna sahiplerse, bloglarında, e-postalarına bir mesaj gönderebileceğiniz bir e-posta formu içeren bir bağlantı vardır.
 3. Kişinin bir Twitter hesabı veya sosyal medya hesabına (LinkedIn gibi) başka bir bağlantısı varsa, bu araç aracılığıyla ona özel bir mesaj gönderebilirsiniz.
 4. Moderatörlerle bağlantı kurana ve onlarla ilişki kurana kadar biraz ağ kurmanız ve etrafta sormanız gerekecek.
 5. Kişi bir Microsoft çalışanıysa veya forumlarıma sık sık geliyorsa, bana sorabilirsiniz. Seni onlarla nasıl temasa geçireceğimi biliyor olabilirim. (Tam bir ada ihtiyacım var ve bir rol ve grup yardımcı oluyor. Ayrılmış olabileceği, yanıt vermeyebileceği veya profil adı gerçek adıyla eşleşmeyebileceği için kişiyle iletişime geçemeyebilirim.) Yorum bırakın bu makale için veya bana e-posta gönderin ... Microsoft'ta edprice.

Ayrıca bakınız

Diğer diller

NOT : Moderatörlerin kim olduğunu öğrenmek için neden daha fazla nedeniniz varsa, lütfen onları bu Wiki makalesine ekleyin veya bu sayfanın altındaki bir yorumda bırakın.

 

Bu makale Wiki serisinin bir parçasıdır: MSDN / TechNet Forumları .