Bot'lar

Bot'lar, sorulara/sorgulara yanıt veren veya yeni bir ekip üyesine hoş geldiniz mesajı gibi güncellemeler ve bildirimler gönderebilenen otomatik programlardır. Bot'lar, kullanıcıların Teams sohbetinde görev yönetimi, zamanlama ve oylama gibi bulut hizmetleriyle etkileşim kurmasına olanak tanır. Teams, özel sohbetler, grup sohbetleri ve bir ekip içindeki kanallardaki bot'ları destekler. Yöneticiler, bir Microsoft 365 tenant'ında bot kullanımına izin verilip verilmeyeceğini yönetebilir.

Microsoft Teams için özel bot'lar oluşturma

Topluluk tarafından geliştirilen bot'lar Teams içinde kullanılabilir. Bot'un işlevselliği ve özel uygulamaları yükleme becerisi (sideloading) tenant düzeyinde etkinleştirilmelidir.

Microsoft Bot Framework'ü kullanarak iş uygulamalarınızla bütünleşen bir bot oluşturabilirsiniz. Bot'u kullanmadan önce kullanıcılarınızdan oturum açmalarını zorunlu kılmalısınız; bu, uygulama kimliği bilinse bile yalnızca çalışanların ona erişebilmesini sağlar.

Aşağıdaki resimde, bir bot oluşturduğunuzda veya yapılandırdığınızda kullanabileceğiniz seçeneklerden bazılarını görebilirsiniz:

Referanslar

Daha Fazla Bilgi

Ayrıca Bakınız