Giriş

Microsoft Teams'te kullanıcılar, ses, video ve ekran paylaşımı etkinliğini yakalamak için Teams toplantılarını ve grup çağrılarını kaydedebilir. Kayıtlar için otomatik transkripsiyon seçeneği de vardır, böylece kullanıcılar altyazılı toplantı kayıtlarını oynatabilir ve transkriptte önemli tartışma ögelerini arayabilir. Kayıt bulutta gerçekleşir ve Microsoft Stream'e kaydedilir, böylece kullanıcılar bunu kuruluşlarında güvenli bir şekilde paylaşabilir.

Gereksinimler

Bir Teams kullanıcısının toplantılarının kaydedilmesi için Microsoft Stream'in etkinleştirilmesi gerekir. Ek olarak, hem toplantı düzenleyicisi hem de kaydı başlatan kişi için gerekli olan çeşitli lisanslar, izinler ve diğer ön koşullar vardır:

  • Kullanıcının uygun bir lisansı olmalıdır.
  • Kullanıcının Microsoft Stream için lisanslanması gerekir.
  • Kullanıcının Microsoft Stream'e video yükleme izinleri olmalıdır.
  • Yönetici tarafından ayarlanmışsa, kullanıcı, şirket yönergelerine onay vermiş olmalıdır.
  • Kullanıcı, kayıtların kaydedilmesi için Microsoft Stream'de yeterli depolama alanına sahip olmalıdır.
  • Kullanıcı için "Bulut kaydına izin ver" (Allow cloud recording setting) ayarı "Açık" (On) olarak ayarlanmalıdır.
  • Kullanıcının, toplantıda anonim, misafir veya federe kullanıcı olmaması gerekir.

Diğer detaylar

Toplantı kayıtları, tenant'a ait içerik olarak kabul edilir. Kaydın sahibi şirketten ayrılsa dahi yönetici kayda erişebilir ve silebilir, herhangi bir kayıt metadata'sını güncelleyebilir veya kayıt videosu için izinleri değiştirebilir.

Kullanıcıların, yalnızca kayıtları kaydedip indirmeleri durumunda, atanmış bir Microsoft Stream lisansına ihtiyaçları yoktur. Bu durumda, kayıtlar Microsoft Stream'de depolanmaz. Bunun yerine kayıtlar, Azure Media Services'de (AMS) depolanır ve silinmeden önce 21 günlük bir süre boyunca burada tutulur.

Referanslar

Ayrıca Bakınız