Office 365 Tehdit Yönetimi Rapor Zamanlama

 

Office 365 Güvenlik ve Uyumluluk Merkezi, risk yönetimi, verileri korumanıza ve içerden gelecek riskleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olması ile birlikte e-posta,DLP,ATP gibi güvenlik ve uyumluluk raporların çıktılarını zamanlayarak otomatik belirlenen kriterlerde eposta olarak iletilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sistem yöneticilerinin verilerin nasıl kullanıldığını anlayarak riskleri belirlemenize yardımcı olacaktır.


Resim-1

Microsoft 365 Yönetim Merkezi’ndenSecurity veya Compliance tıklıyoruz.


Resim-2

“Raporlar” ardından “Pano” penceresinden zamanlama oluşturacağımız “Gönderilen ve alınan postalar raporu” tıklıyoruz. İsteğe bağlı olarak panodan farklı bir rapor zamanlayabilirsiniz.

Resim-3

Varsayılan olarak zamanlama oluştur penceresinde Haftalık rapor olacağı, zamanlama adı, e-posta gönderilecek adres gibi ayarlar otomatik gelmektedir. Raporumuzu detaylandırmak veya ayarlarını değiştirmek isteyebiliriz bunun için “Zamanlamayı özelleştir” tıklıyoruz.

Resim-4

Rapor oluşturma sihirbazı ile haftalık veya aylık iletilmesi ile ilgili sıklık ayarı, başlangıç ve sona erme tarih bilgilerini belirliyoruz.

Resim-5

“Filtre Uygula” bölümünde ise isteğe bağlı olarak rapora filtreler uygulayabiliriz. Varsayılanda herhangi filtre yoktur.

Resim-6

“E-posta Alıcılarını Ekle” seçeneği ile raporun iletileceği hesap eklediğimiz bölümdür. “Düzenle” seçeneği ile raporun iletileceği e-posta adresi değiştirilebilir.

Resim-7

“Onay” bölümünde ise raporumuzun başarılı bir şeklide oluşturulduğunu görmekteyiz.

Resim-8

Raporlar sekmesinden “Zamanlamaları yönet” bölümünde oluşturduğumuz raporun listelendiğini ve rapora dair düzenleme veya değişiklik yapılamasını istediğimizde bu bölümden yapabilmekteyiz.

 

TAGs: Office 365 Tehdit Yönetimi Rapor Zamanlama,Office365 rapor zamanlama,Office365 raporlar,Office365 tehtit yönetimi,EOP raporlar,EOP rapor zamanlama